Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail
Teema: Järjejutud / Huumor

Tolmurulli seiklused 2 (0)

19.06.2015 13:01, x136 (Viimati luges: Anonüümne lugeja @ )
Lugemiseks kulub umbes: ( sõna)
Muuda teksti suurust: Aa+ Aa-

Ta oli tolmuimeja poolt sisse imetud. Tolmu Tups hakkas nutma. Ta ei teadnud mida teha. Järsku hakkas tolmuimeja liikuma ja hetke pärast nägi Tolmu Tups valgust. Tolmuimeja kotikest tühjendati. Tolmu Tups kukkus haisva prügi sisse. Seal oli kalaluid, igasuguseid pakendeid, kommipaberid ja palju, palju muud. Tolmu Tupsule seal meeldis, sest see haises. Ta igatses oma kuningriiki ja sõpru. Kuningas Küpsisepuru oli mures. Ta kuningriigi elanik oli sattunud tolmuimeja ohvriks. " Mida küll nüüd teha? Kas ma saan teda kuidagi päästa? Kas keegi üldse saab?"- need küsimused vaevasid kuningas Küpsisepuru. Samal ajal mõtles Karvake, mida küll Tolmu Tups teeb? Kas peaks talle külla minema, või hoopis teda teed jooma kutsuma. Karvake ei teadnud, mida peaks tegema. Talle ei olnud keegi öelnud, et Tolmu Tups oli tolmuimeja poolt sisse imetud. Samal ajal oli Tolmu Tups leidnud prügikasti kaane. Seal oli pragu sees. Ta proovis sealt vahelt läbi pugeda, kuid ta tagumikus oli liiga paljutolmu, et sealt läbi mahtuda. Ta rapsis sealt natuke tolmu ära ja mahtuski lupsti läbi.Ta kukkus kõrgelt maa peale. Ta ei teadnud, kus ta on. Kõik oli nii võõras.
Kuninglik teadustaja ja kuningas korraldasid koosoleku. Nad kutsusid sinna igasuguseid tähtsaid tegelasi. Sinna tulid Tolmuriigi minister, kelleks oli Liivapuru isiklikult. Siis oli seal veel Mudatükk ja Juuksekarv ja Paberitükk. Kõik tähtsad ninad. Kuningas Küpsisepuru hakkas rääkima: " Nagu te juba teate, on üks meie kuningriigi elanik sattunud tolmuimeja ohvriks. Ta ilmselt on tolmuimeja kotis või prügikastis. Tolmuimeja asub suures kapis millest on võimatu välja pääseda. Kui aga ta asub prügikastis, viiakse ta millalgi prügimäele ja ta saab alustada uut elu. Kuidas me saaksime ta päästa? "
" No mina isiklikult arvan, et ta saaks päästa suure sõjaväega. " Lausus minister Liivapuru.
" Aga kui sõjavägi sisse ei pääse? " Küsis omakorda Mudatükk.
" siis tuleb võtta käsile äärmuslikud meetodid. Selleks on näiteks teda mittepäästmine,või hoopis vabatahtlike moodustatud abivägi." Pakkus oma ideid välja Paberitükk.

Autori kommentaar »

jätkub....

Teavita ebasobivast sissekandest!

Autor:


kiisu123

Kinkimine

 X 0
 X 0

» Fännid ( 0 )

 

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks pead sisse logima