Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail
Teema: Järjejutud / Huumor

Tolmurulli seiklused 1 (0)

18.06.2015 21:02, x149 (Viimati luges: Anonüümne lugeja @ )
Lugemiseks kulub umbes: ( sõna)
Muuda teksti suurust: Aa+ Aa-

Elas kord üks tolmurull. Ta elas voodinurgas. Koha nimi kus ta elas oli purukuningriik. Selle valitseja oli suur küpsisetükk ise. Ta oli hallitav ja tolmune. Kuid lähme meie tegelase juurde tagasi. Tolmurulli nimi oli tegelikult Tolmu Tups. Tolmu Tups elas kauges - kauges nurgas põrandaliistu vahel. Tal oli ka parim sõber Karvake. Tema elas Tolmu Tupsu kõrval põrandaliistu vahel. Ühel päeval, kui Tolmu Tups poodi läks, teadustas kuningateener Tükike: " Homme on koristuspäev. Palun püsige kõik oma kodudes, või muidu ime suur jube tolmuimeja teid oma kõhtu! "
Koristuspäeva kartsid kõik. Tolmuimeja oli suur, kole, paks ja ülbe. Ta lihtsalt tungis nende maale ja hakkas Tolmuriigi kodanikke sööma. Igatahes, Tolmu Tups läks poodi ja valis oma korvi hallitavad pitsaraasukesed, juustutüki ja heinakõrrekesi. Sellest peaks kuuks ajaks piisama.
Järgmisel päeval, kui algas koristuspäev, püsisid kõik oma kodus. Tolmu Tupsul oli igav. Ta oli hommikuks söönud juustutükki. See maitses talle väga. Ta tahtis minna Karvakese juurde, aga ta kartis. Sest tolmuimeja pidi iga hetk tulema ja sööma hakkama. Tolmu Tups ikkagi riskis. Ta läks ruttu oma kodu uksest välja ja jooksis Karvakese ukse poole. Kui järsku ta kuulis jubedat undamist. Tolmu Tupsule tuli pähe ainult üks ja suur mõte:
" Sa pead ruttu jooksma,võisu elu on läbi!" See mõte ajas Tolmu tupsule judinad peale,aga teda ei huvitanud see. Ta jooksis ja jooksis. Ta hakkas juba Karvakese kodu nägema ja siis tuli undamine lähemale, hetke pärast oli kõik pime. Tomu Tups sai aru mis toimus. Ta oli tolmuimeja poolt sisse imetud.

Autori kommentaar »

Jätkub...

Teavita ebasobivast sissekandest!

Autor:


kiisu123

Kinkimine

 X 0
 X 0

» Fännid ( 0 )

 

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks pead sisse logima