Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail
Teema: Võistlused / Siin on kolm kaarti - TULEMUSED!!

Kõike muud kui mäng (10)

04.05.2010 11:35, x633 (Viimati luges: Anonüümne lugeja @ )
Lugemiseks kulub umbes: ( sõna)
Muuda teksti suurust: Aa+ Aa-

Willy Crow telefon helises. Väriseva käega tõmbas ta selle taskust välja ja vaatas numbrit. Ekraanil vilkus rohelise kirjaga "Boss". Willy vastas ja tõstis mobiili kõrva äärde.
"Oled kaardid kohale toimetanud?" päris bossi vaikne hääl.
"Ei, aga ma..." alustas Willy närviliselt oma juttu.
"Ma ütlesin sulle: 72 tundi! Sa ikka mäletad, mis juhtub, kui sa selle ajaga oma ülesannet ei täida?" küsis boss. Ta ei jäänud vastust ootama ja katkestas kõne.
Willy piidles musta kilekotti kolme kaardiga. Ta haaras need enda kätte ja tormas toast välja. Kiiruga istus ta autosse ning kihutas läbi puiestee Fernando Logani maja poole. Logan oli ta esimene sihtmärk.
Kui Willy kohale jõudis, siis oli Fernando maja ümber piiratud poIitseinike poolt.
"Kuule, see on ju sama tüüp, kes eile kolme kaardiga minema jooksis," sosistas üks uurijatest peauurijale.
"Mul on endal ka silmad," sõnas peauurija ja kõndis Willy auto juurde. Willy aga ei jäänud ootama ning kihutas puiesteed pidi tagasi.
"Sõidke järgi, mis te passite!" karjus peauurija ja hüppas oma autosse. Willy oli aga poIitseinikest osavam ja varsti oli ta kadunud. Kuid ta oli nutikam kui uurijad. Ta suundus otsejoones Logani maja juurde tagasi, et esimene kaart kohale viia. Kiiruga jooksis Willy trepist üles ja jäi korter kaheksa ukse taha seisma. Ta kohmitses pikalt taskus ja tõi sealt lõpuks lagedale natuke traati. Willy pistis selle lukuauku ja poole minuti pärast oli uks lukust lahti. Willy avas arglikult ukse ja piilus sisse. Kedagi ei olnud näha. Nüüd julges ta ukse täiesti lahti teha. Kikivarvukil sammus ta kööki ja asetas esimese kaardi Logani lauale. See tehtud, pistis Willy kiiresti jooksu.
Teise kaardi kohale toimetamine oli juba kõvasti raskem. Marco Gigi maja oli täis valvekaameraid ja iga nurga peal seisid turvamehed. Veel raskem oli sisse pääsemine - seda ust ei saanud muukida, kuna sellel polnud isegi lukuauku. Uks avanes automaatselt koodi sisestamisel. Kui sisestatud on vale kood üle kolme korra, siis käivitub signalisatsioon. Olenemata sellest, et maja oli üli turvatud, teadis Willy täpselt, kuidas teist kaarti Gigi elutoa lauale sokutada.
Varsti jõudiski Willy Gigi maja ette.
"Kaks võimalust, kas see Gigi on hiinlane või lihtsalt loll," pomises Willy vaadates maja, mida kaunistasid hieroglüüfid ja marmorist kujud. Willy haaras kindalaekast relva ja astus autost välja. Ta oli juba pikalt jälginud ukse ees seisvat valvurit.
"Tervitused," sõnas ta ja vajutas päästikule. Valvur suri hetkega. Willy tõmbas talt riided seljast ja pani need endale selga. Surnud valvuri vedas ta oma autosse. Willy oli uurinud Gigi päevaplaani ja tunni aja pärast pidi tal olema kohtumine peaministriga. See tähendas, et Gigi peab varsti majast väljuma ning Willy saab oma plaani ellu viia.
Umbes kümne minuti pärast avaneski uks ja Gigi koos oma turvameestega sammusid majast välja. Willy tervitas kõiki viisakalt ning hüppas sulguva ukse vahelt kiiresti sisse. Sees ootas teda kaamera. Kiiruga tormas Willy teiste valvurite juurde ja karjatas: "Maja ees seisab mingi auto, kus sees on surnud inimene!" Turvamehed kadusid üksteise järel Willy silmapiirist. Turvameestest oli küll lahti saadud, aga kaamerate tõttu ei saanud siiski vabalt liikuda. Willy oli aga välja uurinud, et ükski kaamera ei filmi põranda keskmist osa, nii et liikuda võis vaid roomates. Kuid Gigi maja oli nagu loss ja elutuppa jõudmiseks kulus roomates üle kümne minuti. Seega võttis Willy riski. Ta jooksis nii kiiresti kui suutis elutuppa, pani kaardi lauale ja hüppas pea ees suletud aknast välja. Klaasikillud vigastasid küll keha, aga Willy ei lasknud end sellest heidutada. Ta tegi lihtsalt kõik, et sealt minema saada, kuna signalisatsioon üürgas meeletult. Autot ta kasutada ei saanud, sest selle olid vallutanud turvamehed, nii et põgenema pidi jalgsi.
Nüüd oli vaja kohale toimetada ka kolmas kaart. See oli ainuke kaart, mis tuli anda otse inimese kätte. Põhjus oli lihtne - Bob Tigeril lihtsalt ei olnud elutuba, rääkimata lauast. Bob Tiger oli kodutu. Miks oli vaja anda kaart kodutule, seda Willy ei teadnud ning õigupoolest ta ei tahtnudki teada saada. Teda huvitas vaid see, et tal õnnestuks kaart kohale toimetada.
Willy teadis, et Tiger veetis enamus oma ajast sadama lähistel. Just sealt Willy otsida plaaniski. Ning nagu arvata oligi, lesis Tiger ka sel päeval sadamakail ja rüüpas õlut.
"Tere Bob, tule siia!" hõikas Willy.
"Kes sa oled?" uuris Bob.
"Mina olen lihtsalt vahendaja," sõnas Willy ja ulatas viimase kaardi Tigerile. Ta oli juba taas enda autosse istumas, kui Bob ta peatas: "Kuule, see on ju vale kaart!" Willy tuli lähemale.
"Mis mõttes vale kaart?" päris ta.
"Selles mõttes, et see kaart ei ole mulle mõeldud. Vaata, mis siin kaardi peal on," karjus Tiger, "mina räägin bossiga hoopis märkide keeles, need siin on mingid hieroglüüfid!" Järsku meenus Willyle Marco Gigi maja.
"Ossa kurat," sosistas ta endale, haaras Tigeri käest kaardi ja pistis jooksu. Gigi maja juurde jõudes ei mõelnud ta pikalt ning hüppas ennist purustatud aknast sisse. Toas ootasid teda uurijad.
"Kuhu sul nii kiire on?" küsis peauurija üleolevalt irvitades.
"Kes sind palkas?" uuris üks Brad Pitti näoga edev uurija Willylt, kui too oli ülekuulamisruumi viidud.
"Boss," sõnas Willy vaikselt.
"Mis selle bossi päris nimi oli?"
"Ma ei tea - kõik kutsusid teda bossiks. Oota... ühe korra ma kuulsin ühte ta vestlust pealt, ta nimi oli vist Jimmy. Aga perekonnanime ma siiski ei tea," rääkis Willy. Uurija noogutas rahulolevalt ja lahkus ruumist.
"Ma uurisin paar kriminaalset Jimmyt läbi. Kõige rohkem pakkus mulle huvi Jimmy Jakers. Tal ei ole iial ühtegi trahvi olnud ja muidu on ülimalt korralik poiss, aga paar mõrvasüüdistust on saanud. Ta on küll alati puhtalt pääsenud, aga nüüd alles kukkus kaheksaks aastaks kinni. Vabanes just kuu aega tagasi," jutustas Willyt küsitlenud uurija peauurijale.
"Seda ma mõtlesin, et miks ta kaheksa aastat pole midagi korda saatnud. Mis ta aadress on?" päris peauurija.
"No siin on kirjas, et Raua 16."
"Käime seal ära!" karjus peauurija ja nad tormasid jaoskonnast minema.
Kui uurijad Jimmy Jakersi juurde jõudsid, siis lesis too diivanil ja jälgis telerist jalgpalli. Uurijad vahtisid üksteisele küsivalt otsa.
"Tahad öelda, et see ongi meie sarimõrvar?" sosistas peauurija. Olenemata Jimmy kahtlasest käitumisest küsis peauurija siiski: "Kas sa tunned Willy Crow'd?"
"Ei ütleks, et tunnen, aga tean küll. Tema pärast ma vanglasse sattusingi. Ta palkas mu tööle. Alguses oli kõik OK, mitte midagi kriminaalset polnud, aga siis järsku mu töö hakkas muutuma. Ma pidin lausa tapma. Ja siis ma hakkasingi Willyle vastu. Ja selle peale saatis mu vanglasse. Tal oli nii palju võimu, et ta võis kõike teha. Kui vanglast välja sain, siis ta hakkas mulle uuesti närvidele käima. Ta ütles mulle, et ma pean hakkama kolme kaarti kohale toimetama. Näitas mulle esimese korra ette, aga kui ta ühe valvuri ära tappis, siis mulle aitas. Põgenesin ära," jutustas Jimmy.
"Willy saadi kätte. Ja meile räägib ta täpselt vastupidist lugu. Miks me peaksime teid uskuma?" päris peauurija.
"Ma pole kunagi kedagi tapnud. Need mõrvasüüdistused... need on ka Willy kätetöö. Ma vannun." Jimmy jutt oli usutav. Kuidas saakski olla kodus rahulikult diivani peal lesiv mees sarimõrvar. Heal juhul sobiks ta reisisaatjaks.


5 aastat hiljem
Willy seisab vangla ees ja mõtleb. Nüüd on ta lõpuks jälle vaba. Ta saab teha kõike, mida süda ihkab. Ta saab... Willy telefon heliseb. Väriseva käega tõmbab ta selle taskust välja ja vaatab numbrit. Ekraanil vilgub rohelise kirjaga "Boss".

Autori kommentaar »

1. Kes on see mees - Willy Crow
2. Miks ta jookseb - Et poIitsei eest põgeneda
3. Kolm kaarti - Suhtlusvahendid
4. Hääl pimedusest - Boss ehk Jimmy Jakers


Teavita ebasobivast sissekandest!

Autor:


GrazyChild

Kinkimine

 X 3
 X 0

» Fännid ( 2 )

 

Kommentaarid

StereoBrynett

Jimmy, üks lemmikuid nimesid mul :'D
Aga ja, jutt oli tõsiselt hea.
Eriti lõpp
 

StereoBrynett


Väga hea.
 

maksud

Täiesti normaalne jutt.
Põnev, lugesin järjest lihtsalt läbi.
Hea töö!
 

Coogiecc

Lõpp on hea
 

Cylente


Super hea jutt!!!
 

merihobu

Täiega hea, lõpp eriti.
 

1Kasutaja1


parim, mis ma lugenud olen
 

TheCandyKiss

Väga , väga hea ! Võidulugu ..
 

metroPink

Ma uurisin paar kriminaalset Jimmyt läbi. Kõige rohkem pakkus mulle huvi Jimmy Jakers. Tal ei ole iial ühtegi trahvi olnud ja muidu on ülimalt korralik poiss, aga paar mõrvasüüdistust on saanud. - Ei saa öelda, et ta oleks siis ülimalt korralik poiss. Peaks nentima, et väga mittekorralik ja pätistunud
 

Scann

Ta ütleski seda sarkasmiga.
 

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks pead sisse logima