Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail
Teema: Järjejutud / Seiklus / Põnevus

Chuck ja võlutrumm;sissejuhatus (0)

27.12.2009 00:09, x163 (Viimati luges: Anonüümne lugeja @ )
Lugemiseks kulub umbes: ( sõna)
Muuda teksti suurust: Aa+ Aa-

Kui sa sõidaksid Londonist 20 kilomeetrit lõuna poole, pööraksid vasakule, seejärel paremale ja kõige lõpuks uuesti vasakule, jõuaksid sa väiksesse külla nimega Tornstorn. Ja kui sa ka jõuaks sinna, tervitataks sind ilmselt vägagi soojalt, olgugi, et sa võõras oled. Nimelt ei satu sinna külla tavaliselt kedagi. See on kõige tavalisem küla. Igav. Väherahvastatud. Ja kõik teavad kõiki. Seega, kui sa koolis suitsetamisega vahele jääksid, saaks sellest ka külajoodik John teada.
John oli 67-aastane vanamees. Tal oli pikk, pulstunud habeme, karvaste vuntside ja väikeste, vesiste pruunide silmadega. Mees kandis tihti rohelist räsitud triiksärki ja musti dressipükse. Ta naine oli ta kakskümmend aastat tagasi maha jätnud ja nüüd uitas John mööda küla ringi, magades kord proua Jumbergi laudas, kord kellegi teise laudas. Kord oli üks kena neiu temalt küsinud, kas too sooviks neiu lauta endale, ega preili ju seda karjakasvatamist mõista. Aga John oli selge häälega vastanud, et tema on vaba mees ega saa kodu omada. Kuna arvati, et ta on ära pööranud, ei rääkinud temaga mitte keegi. Mitte keegi peale Chucki.
Chuck oli tilluke, kaheksa aastane poiss, kelle rõõmsal näol laiutasid tedretähnid. Tal olid suured, kuldsed silmad täis elurõõmu ja seiklusjanu. Tihti tegi ta endale ise aardekaarte ja unistas piraadi elust. Kuid oli ka perioode, mil teda vaimustas politseiniku elu. Poiss oli kindel, et temast saab lihunik, nagu tema isa, kes päevad läbi surnud sigade küljest pekki lõikas ja hea hinna eest rahvale maha müüs. Ta oli kindel, et peab sellist elu elama, kui kord suureks saab, kuid sisimas ta lootis, et pääseb siit külast ja läheb laia maailma. Mitte, et külal midagi viga oleks. Seal elas vaid 120 inimest ning suurimad majad ei ületanud kolme korrust. See oli hubane kodupaik. Aga mujal maailmas oli rohkem võimalusi unistuste täideviimiseks.

Autori kommentaar »

vahelduseks midagi teistsugust :]
© by Chunky.


Teavita ebasobivast sissekandest!

Autor:


Chunky

Kinkimine

 X 0
 X 0

» Fännid ( 0 )

 

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks pead sisse logima