Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail
Teema: Lühijutud / Muinasjutud

HõbeKristi (1)

15.12.2008 18:41, x192 (Viimati luges: Anonüümne lugeja @ )
Lugemiseks kulub umbes: ( sõna)
Muuda teksti suurust: Aa+ Aa-

Elas kord HõbeKristi, kelle tema võõrasema saatis kaevandusse orjaks. Ta pidi seal koristama, asju tassima ja kaevuritele süüa tegema.
Ühel päeval kuulis ta, kuidas kaevanduse pealiku tütred räägivad üllas tujus sellest, et MäeKalda Kuningriigi prints otsib endale printsessi. Neiud otsisid endale juba valmis ilusad balli- ja vabaajakleidid. Kuid vähehaaval hakkas nende õudsalt himulik jutt riiuks kiskuma, sest neid oli kaks ja printsi ju kõigest üks!
Ka HõbeKristi hakkas see jutt huvitama, sest oleks ju temagi tahtnud abielluda ilusa printsiga ja elada temaga uhkes lossis. Ta proovis ennast igat moodi kaunimaks teha ja teha plaan kaevandusest põgenemiseks. Läks kõigest 3 päeva, et oma plaan teoks teha. Põgenemine läks libedalt. Ta sai aru, et tegelikult on kaevanduse valvamissüsteem väga nõrk.
HõbeKristi kõndis lähima tsivilisatsioonini ja küsis kohalike käest, et kus asub MäeKalda Kuningriigi loss ning ta sai vastuse. Ta kõndis edasi, vahepeal ka mõnikord joostes. Poole tunni pärast oli MäeKalda loss mäe peal HõbeKristi silmapiiril. Nüüd läks veel 20 minutit ja ta oligi jõudnud lossi uhke ukse ette. Ta koputas. Ukse avas valvur, kes kandis hõbedast rüüd. HõbeKristi küsis, et kas prints on kodus. Õnneks jah ning prints kutsuti sinna. Ta kustus HõbeKristi sisse ja pakkus talle teed. Veel andis ta talle korralikud riided. Juba praegu oli prints endale printsessi leidnud ning ta tühistas valimisballi. Kuid kaevanduse pealiku tütred olid äärmiselt kurvad ning kiskusid armuvalust oma kleidid lõhki.
Järgmisel päeval viis prints HõbeKristi ratsutama ning koju jõudes kinkis ta talle 3 roosi hõbedases vaasis. Kaevanduses ei tehtud aga tüdruku kadumisest eriti väljagi ning nad lõid tema otsimisele käega.
Sellest 3 päevaga valminud põgenemisplaanist sündis printsi poolt Kristile 3 roosiga hõbedane vaas. Arvatavasti saigi Hõbekristi oma nime selle hõbedase vaasi järgi. Prints ja HõbeKristi elasid aga õnnelikult oma elu lõpuni.

The Happy End

Teavita ebasobivast sissekandest!

Autor:


SummerLion

Kinkimine

 X 0
 X 0

» Fännid ( 0 )

 

Kommentaarid

Frencey

Hea muinasjutt
 

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks pead sisse logima