Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail
Teema: Järjejutud / Seiklus / Põnevus

Peitusemäng 6. osa (0)

04.06.2009 23:18, x284 (Viimati luges: Anonüümne lugeja @ )
Lugemiseks kulub umbes: ( sõna)
Muuda teksti suurust: Aa+ Aa-

Eelnevalt:

"Hei, teie seal! Kiirustage siia ja ärge viivitage!" hüüdis keegi kalgi ja kareda häälega.

----

Hüüdjaks oli olnud Grismei - Thoineri kõrvale oli ilmunud veel üks päkapikk. Lühike mehike tundus karm ja tige, erinevalt teisest päkapikust ka vana. Tüdrukuid kõnetas ta suhteliselt emotsiooniltult, kuigi oma mõtteis arutles päka kavalalt kogu nende teekonna ajal läbi kaevanduste põhjuste üle kuidas inimesed maa-alustesse salakäikudesse sattunud on. Aega-ajalt maani ülatuva halli habeme peale komistades suundus Grismei kiires tempos kõige ees.
Sandral ja Meridithil oli suuri raskusi päkapike järel püsimisega. Külmas kivikäigus ekseldes möödus tüdrukute meelest aeg üllatavalt aeglaselt, tundus nagu teeksid nad juba viimased kolmkümmend minutit sihitult pimeduses ringe.
"Thoiner, kas nad lähevad Patrainuse juurde?" küsis Grismei sõbralt tasasel häälel kummalises päkapikukeeles, mida lapsed ei mõistnud. Thoiner ei vastanud midagi, vaid kehitas süngel ilmel õlgu.
Möödus ehk veel pool tunnikest, kuni seltskonna eest laiuvast käigust hakkas kostuma vaikset sisinat. See valjenes aina ja tunneli lõpus seistes kostus sisin kohutava lärmina. KRÕMM! Mõlemad päkapikud haihtusid õhku. Hirm pressis tunneli tüdrukute ümber kitsamaks, kuni seal tundus olema vähe õhku. Süsimustast pimedusest ilmus välja briljantroheline silmapaar. Hauatagune hääl, mis tundus tulevat Briljantämbliku poolt, lausus: "Mina olen Patrainus, Briljantämblike iidne jumal, kes valit.seb Seinaprao Kuningriiki, ämblike kodumaad suures laias Kullakaevanduses." Tüdrukud olid hirmust halvatud ja kõnevõimetud. Sandra sosistas pimeduses siiski Emmale: "Ega meil vist tõesti teist varianti pole, kui oodata ja loota, et tolle jumala või mis iganes muu püha "asja" jutust miskit selgub." Emma jäi vaikseks ega lausunudki enam midagi. "Annan teile aega ei vähem ega rohkem kui kolm päeva, et välja selgitada, kuidas te saaksite siit pääseda. Pärast seda võite tunni aja sees väljamõeldud põgenemisplaani kasutada." Oma mõtteis Patrainus muidugi ei uskunud, et keegi suudaks tema, ämblikujumala, üle kavaldada ja väljapääsu leida. "Kui te tagasiteed ei leia, siis satute Kaevanduse piinakambritesse. Ahsoo, ja muide, need kolm mitteväljateenitult saadud mõttemõlgutamisepäeva veedate te siin Seinaprao Kuningriigi muistsetes valdustes," niimoodi heietas ämblik veel paar minutit, kuni äkitselt saabuv must pimedus Sandra, Meridithi ja Patrainuse, endasse neelas.

Autori kommentaar »

Vabandust kirjavigade pärast, hakkan homme juttu ülelugema :)

Teavita ebasobivast sissekandest!

Autor:


liisu9719

Kinkimine

 X 0
 X 0

» Fännid ( 0 )

 

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks pead sisse logima