Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail
Teema: Järjejutud / Seiklus / Põnevus

Peitusemäng 5. osa (0)

26.05.2009 20:30, x252 (Viimati luges: Anonüümne lugeja @ )
Lugemiseks kulub umbes: ( sõna)
Muuda teksti suurust: Aa+ Aa-

Sandra liikus mööda sünget koridori edasi. Seinte vahelt "pudenesid" aeglaselt välja erksad kiirgavad ämblikud. Sandrale olid elukad juba tänu hirmuunenäole tuttavad. Putukad sibasid üksteise järel hääletult kindlas suunas. Tõrvikuvalgus kumas heledalt koridori lõpust ja Sandral polnud enam võimalik Briljantämblikke valgusest eristada. Kivisaali jõudes nägi Sandra näiliselt rahulikult magavat Emmat. Tüdruk lamas külmal kivipinnal, eemalt kostuvatest häältest end segada laskmata. "Emma, ärka üles. Ma olen Sandra. Sa sattusid samuti juhuslikult siia. Kuule, ärka nüüd! Me ei tohi väärtuslikku jõudu kaotada, võib juhtuda, et meil tuleb siin pimedas kohas veel nii mõnigi päev veeta." Emma hakkas aeglaselt sügavast unest virguma. "Liblikad lendavad sinitaevas ja päike paistab erekollaselt. Appi, kõik muutub mustaks, pimedaks. Lootus kaob ja olen siin kinni. Ainsa põleva tõrviku seest tõuseb helekollane kera, tulepall, mis plahvatab ja hävitab kivikoridori," pomises Emma unesegaselt. Tüdruk värises, kuni ulm ta silme ees lõplikult kadus. Emma oli Sandrat nähes ülimalt vapustatud. Sandra omakorda oli hirmunud Emma unenäo tõsidusest ja tüdruk uskus, et sellel võib kogu asja lõpus oma tähendus olla.
Jälle kostusid kivihalli, kus Emma lebas, kummalised hääled. Sisse astusid kaks väikest mehikest, taas päkapikud. "Veel üks inimlaps minu kivilossis," lausus Kivikaevur Thoiner IV kavalalt. Tüdrukud vangistati üllatavalt tugeva päkapiku poolt, kes lastega võrreldes näis väike, kuid sitke.
Kinni seotud kätega Emmale ja Sandrale avanes päkapikkudele järgnedes vaade, mida inimeste turvalises maailmas iial kohata ei või. Tuli lõõmas kuristikus, mis asus kaevanduste vahel. Töökad päkapikud olid kullakaevurid. Tuhanded mehikesed töötasid usinalt. Igaühel oli oma ülesanne, mis ootas täitmist. "Hei, teie seal! Kiirustage siia ja ärge viivitage!" hüüdis keegi kalgi ja kareda häälega.

Autori kommentaar »

Viies osa .

Teavita ebasobivast sissekandest!

Autor:


liisu9719

Kinkimine

 X 0
 X 0

» Fännid ( 0 )

 

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks pead sisse logima