Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Disainitunnel

Kunst / Suur Suvevõista: SUVEMUINASJUTT. Tulemused teada!


Cezzie

tüdruk siis mingi
 


Cezzie

igas muinasjutus on keegi, kes nutab...
 


Cezzie

...ja keegi, kes teeb talle haiget
 


Wild-Horse

Elas kord ühes külas täiesti tavaline perenaine. Ta otsis midagi head ja teadis, et kui selle leiab, siis oleks ta väga õnnelik, kuid ta ei teadnud, mis see olla võiks. Aga lõpuks ta siiski leidis selle. Oli päikeseline juuli päev. Perenaine läks turgu juurvilju ostma, kuid äkki paelus teda nii tugevalt raamatupoe aknast sisse vaadates üks vana raamat, pealkirjaga: "Maagilised rõõmud". Ta sirvis seda ja korraga jäi juhuslikult lahti leht, kus sõnad algasid:

Puhaste rõõmusoovide täitumiseks mine kas juuni, juuli või augusti teisel pühapäeval Valguse aasale, kus vara päikesetõusu ajal, siis kui päike on madalal, aga ei puuduta enam silmapiiri, ega ole ka liiga kõrgel, päikesele lähemale. Pead minema läbi väravate, mis tähendab puid kummalgi pool päikest. Enne puid on tiik, millest võid üle minna või ringiga kõndida. Kui oled kohal, tundub päike väga lähedal ja soovi oma soov.

Perenaine sai nüüd teada, mida otsis. Juuli teine pühapäev oli juba homme. Ta pakkis kodus asjad, ning järgmisel päeval väga-väga vara ütles kodustele, kuhu läheb ja jättis nendega hüvasti. Valguse aasa suunda ta teadis. Aga ta ei teadnud, et see koht õigel ajal nii eriline võib olla. Ta oli seda kogu aeg väga harilikuks pidanud. Peagi jõudis perenaine läbi suviste metsade aasale, ja oh imet! Vana puunoti tagant piilus metsahaldja nägu. Tal olid inimese nägu ja käed, kuid juuksed olid täis rohelust ja lilli ning rüüvarrukad olid justkui samblast, mis oli täis pohli ning kasvanud maalt puunoti peale. Metsahaldjas paistis ise lausa osa metsast olevat ja ütles perenaisele: "Olete õigel ajal jõudnud, aga pidage meeles, et soov, mida soovite, ei tohi olla mõeldud kellelegi teisele halvaks. Ja soovis peab olema rõõmu. " Seda öeldes kadus metsahaldjas tasapisi rohu sisse. Perenaine läks edasi. Päike oligi tõusmas. Ta kõndis ümber tiigi, läbi puudest väravate ja päike oli lausa käega katsutav. Õigel momendil perenaine soovis: Soovin, et suvine loodus pakuks mulle alati tuge ja rõõmustaks mind. Vaevalt oli ta oma soovi lõpetanud, kui mahe looduse hääl ütles: "Mingu sinu soov täide." Perenaine läks väga õnnelikult koju ja tõepoolest, suvine loodus pakkus talle alati toetust ja rõõmustas teda, nii päeval kui öösel.

Pikk muinasjutt Pärlmuttervesivärvidega ja tavaliste vesivärvidega tegin. Kokku umbes neli tundi, kahe päeva jooksul. Pildilt on juba ise aru saada, mis osa muinasjutust on

Ja viimaks veel, hindamisel: värvides palun

muutis : Wild-Horse - 19.06.2009 19:44
 


kassike44

Värvid ajasin huvitavaks ENDA jaoks.
 


roosa-suvi

ma tean jah, et see päikeseloojangu vari või mis iganes ei tulnud hästi välja.
 


Creepy96

Et siis vikatimees..Seal taga on hauakivi nimega Eva..See on mu nimi....Suuht veider pilt on..
 


Creepy96

Tuli veits imelik ..#!?!#ujutama ükssarvikut.
 


pixi

Kas nagu mingi tegelase kuskilt muinasjutu või ulmeraamatust võib ka teha (kui tegelaseks on mingi nõid või mingi lohe vms)? Et millisena ta minujaoks siis välja näeb vms.

pixi : 14.06.2009 19:47


...
 


kiisu_San

väike armas hirmul kutsikas!
 


kiisu_San

kaks kassi istuvad katusel, põhimõte: armastus
 


kiisu_San

ükssarvik võlumaalt
 


kiisu_San

haldjas liblikatega
 


kasutaja258

Pole muinasjutt, aga midagi muinasjutulist : )))
 IamKatara

Siin pildil on rikas loss, kus elavad muinasjututegelased suvel
Ümber lossi ma tegin väiksed majakesed ,kus elavad vaesemad muinasjutu tegelased,aga siin pildil pole neid näha.
Kasutasin suviseid elemente(kivikesed,vesi jms) ,mis mu hoovi ümber oli.Aega läks u poolteist tundi ,sest vahepeal lagunes loss ära. Vett on siin kraavis vähe sest alati imas liiv selle sisse
 


skaier

Akendeks ja ukseks on kivikesed.Üleval tipus elab liinakuningas .Lipuks kasutasin lehte.Liivakuningas elab enda lossis ainult suvel sest,siis ta saab oma lossi kaunistada igasuguste materjalidega mis suvel leidub.
 


-Kikhuu-

Elas kord haldjapoiss nimega Sten.Kuna oli suvi meeldis Stennile vanaema juures käija.Ükskord kui ta vanaema juurde läks, andis vanaema talle kaks roosi ja ütles :"Annan sulle võluroosid. Kui mõni haldjaplika sulle meeldib, siis anna need talle ja ta armub silmapilk sinusse. ,,
 


-Kikhuu-

Järgmisel hommikul ärkas Sten päris varakult, sest et suvel on kõik haldjatüdrukud õues. Tee peal hakkas Sten mõtlema, et milline peaks olema see haldjatüdruk, kellega ta abiellub. Ja nii ta mõtleski :" Natuke emokas natuke maakas, natuke tibi ja hästi palju ilus.,, Peatselt leidis ta ühe tüdruku, kes oli natuke emokas, maakas polnud üldse, tibi oli väga ja keskmiselt ilus. Sten otsustas selle tüdruku vahele jätta.

muutis : -Kikhuu- - 24.06.2009 22:03
 


-Kikhuu-

Järgmisena nägi ta maakat. Ta oli natuke emokas, täiega maakas, tibi polnud üldse ja natuke ilus. Stennile ei meeldinud ta tiivad ja ta läks edasi.
 


-Kikhuu-

Nii kui ta maaka juurest ära läks, jooksis tema juurde väga ilus printsess. Printsess võttis tal käest kinni ja hakkas temaga juttu ajama. Sten aga arutas endamisi :" Emo pole üldse, maakas pole üldse, tibi oli keskmiselt ja väga ilus. Siiski ei tahtnud Sten oma ülejäänud elu väga rikas olla. Sten ütles talle :" Praegu on liiga hilja. Sellisel kellaajal lähen mina magama. ,, Printsess lasi käest lahti ja Sten läks koju magama.

Haldjamaal on päevas 5 h !
 


-Kikhuu-

Öösel kui Sten magas, nägi ta und. Ta nägi und sellest, kuidas üks vana, kahe patsiga vanatädi ütles talle :" Tõelise armastuse leiad sealt kust sa teda leida tahad ,, . Sten jättis selle meelde.
 


-Kikhuu-

Järgmisel hommikul pani Sten end kähku riide ja pani roosid tasku. Ta lendas taevasse. Ta lendas niikaua, kuni ta märkas üht haldjatüdrukut. See oli suvehaldja tüdruku tiitli võitja !! Tüdruk oli natuke emokas silmade ja neetide poolest, maakas soengu ja patsilipsude poolest, tibi nätsu poolest ja imeilus tiibade ja kleidi poolest. Haldjatüdruk oli just kärbseid eemale ajamas, kui Sten ütles talle :" Mis sinusuguse iluduse nimi on ?,, ja ulatas talle roosid. Tüdruk pööras ehmatusega ümber ja ütles :" Minu nimi on Alice ja aitäh rooside eest !!,, Tüdruk punastas.

muutis : -Kikhuu- - 24.06.2009 21:55
 


-Kikhuu-

Nädala pärast nad abiellusid ja elasid õnnelikult kogu elu .Muinasjutu mõtlesin ise välja ! .

muutis : -Kikhuu- - 24.06.2009 22:08
 


-Sasuke-

need on tüdrukud kes hoiavad suve korras ,et mitte miski seda ei segaks

kasutasin oranži j ahelesinist pliiatsit

muutis : -Sasuke- - 27.06.2009 14:02
 


Sigri

"Selle loo rääkis mulle mu vanaisa.Ma olin veel noor ega suutnud ilma unejututa magama jääda.Niisiis pajatas vanaisa mulle , kuidas ta noorena jaanipäeval läks jaaniusse otsima , kuid leidis hoopis midagi muud .......Nimelt ühe üksiku haldja , kes otsis taga armastust , mida ta tundnud polnud.Vanaisa märkis mulle , et poiss meisterdas puutükkidest lilledega ehitud haldjatüdrukut! " rääkis Mari oma ammuli suudega sõbrannadele ning näitas väikest haldjat , kelle ta olnud sel jaanipäeval tamme alt leidnud.

Muidugi oli eelnev jutt väljamõeldis , kuid ometi tegin endale sellise haldjatüdruku , kasutades eelnevat omaväljamõeldud muinasjuttu ja jäätisepulkasid .
 


katieve

suveprintsessil on näpu peal liblikas
 


Cezzie

Kuna keegi pole midagi voolinud, siis tegin mina martsipanist jänku.
Tegin selle valmis Paides Ungaripäeval, kus sai martsipanist asju teha^^
 


Cezzie

Kuked on lahedad
Värvilist saba proovisin teha, ei viitsinud värvida ja ei tulnud ilus ka (:
 


Cezzie

Lind, tahtsin teha päikseloojangul lindu, aga see ei tulnud välja ja siis ma ei teinudki sellist pilti
 


-ilusKati-

mina


 

Lisa teemasse pilt/vastus

Disainitunnelis saavad osaleda ainult registreerunud kasutajad. Logi sisse või registreeru