Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Päevikud

tarkus ja asjakohane reaalsus, mis viimaks ikka võidule tuleb.

postitas: TombOfTihocan - 01.02.2020, , loetud: 119x

Mul on ikka olnud probleem sellega, kui tuleb ette olukord, mil keegi peab tarvilikuks mitte andestada. Rahvas ei andesta (täna, poliitikute kontekstis). Või me ei andesta, ei unusta. Olgu, rahvaga seonduv võib viidata ka saritegevustele, mis on ju hoopis teine põllumaa. Praegu tahan rääkida mõnest juhtumist, veast, intsidendist. See võib olla nii tegu kui ka tegematajätmine; see võib tuleneda tormakusest, hooletusest, hajameelsusest kui ka lihtsalt juhusest ja erinevate asjaolude kokkulangemisest. Elu on nii mitmekülgne, ja neid asjaolusid tuleb! Eriti kehtib see juhul, mil kaalutlused ei ole süvapersonaalsed, vaid seotud mõne ametipositsiooni ning seal tehtavate kalkulatsioonidega. Üritatakse teha kõige õigem valik. Minu hinnangul on äärmiselt väär rakendada ühe võimaluse põhimõtet. Jah, ma lõin just selle põhimõtte, sest olen selle nimetu teguviisi rakendumist näinud korduvalt. See võis tol hetkel olla ka saatus, ent siiski: tol hetkel pani see mind mõtetest puksuma.
Oletame, et sind kantakse ühe vea puhul värbamisspetsialisti poolt maha. Ära sa enam mõtlegi! Väga problemaatiline.

Mida tähendab andestamine eksija jaoks? Milles seisneb kahetsuse kontseptsioon? Kas see pole mitte nõnda loomulik osa inimarengust, mida oleme harjunud kontrollpunktiks võtma? Tegu on trepiastmega, mille ära lōikamine on ebaloomulik ja jätab asjad poolikuks. Inimene pannakse n-ö kahetsema, olenevalt muidugi tema uhkuse määrast, ning ennast parandada võimalust enam ei anta. Äärmiselt vigane teguviis. Üks maailma kõige naturaalsematest ning teravamalt mäletatud tunnetest on siiras heameel uue võimaluse üle ja sellega kaasnev hoolikus, tõemeelne püüe midagi paremini sooritada või mida tahes ka teine pool sinna valada ei sooviks. Kusjuures "eksimuse" proportsioonid vōivad olla väikesed, aga see on juba järgmine pōhjendamatu dilemma: sääsest elevandi tegemine. Ma tōesti ei tea, mis seda inimeste peas pōhjustab, vōib-olla ollakse lihtsalt nii tülpinud inimestega suhtlemisest ja kulgetaksegi mingis abstraktses nipsakuses. Aga siis tuleks postilt lahkuda.

Kui inimene on vastavasse ametisse seatud, saab ta selle eest raha ja ei saa toimida oma suva järgi (nagu ta ilmselt võiks teha isiklikus elus, olgu see õige või mitte), vaid on vastutav adekvaatsete valikute eest kõikide, sh minu ees. Ning mitte ainult efektiivsust taotleval, vaid ka individuaalsel ja moraalsel tasemel – tuleb inimene, täpselt nagu sina, anna vastust mis temaga tegid. Võiks öelda, et ta võlgneb mulle need õiged valikud oma tasu eest.
Olukorrad on individuaalsed. Nagu juba mainitud sai, ei räägi ma hetkel n-ö sarieksimisest ja ebasoodsatest tendentsidest midagi uuesti teha, vaid väga konkreetsest olukorrast: midagi juhtus. Põhjustesse ei pruugita süveneda. Võetakse mis juhtus, kuvatakse mõttelisel ekraanil ning reageeritakse. Juhtunu iseloom (või näiline iseloom) võib olla kaudselt seotud antud isiku karakteri, omaduste, kavatsuste, kalduvuste või mis iganes näitajaga. Aga ei pruugi.
Ühesōnaga vahel ma olen nende peale posinud, et äkki lihtsalt teeks asju. Annaks uue vōimaluse sest miks mitte, rikuks omaenda reegleid, inimene ju, mōtleb liigub areneb. Olen ikka kirjutanud ka, mitte ainult endamisi mōelnud. Aga kui saatus on nii seadnud, siis vōtkem terviseks ja liikugem edasi. Tegelikult on hea, et me ei setti valedesse ämbritesse, isegi mōneks ajaks, isegi natukeseks. Tegelikult on hää, kui me üldse ei setti, isegi mōneks ajaks, vōib-olla natukeseks. Aga see juba teine teema.
Kõigile kaasmaalastele, kes on kohanud niisugusel tasemel lollust, võtke taskust oma ilus valge salvrätt ning pühkige need soolased õigluse ja tarkuse nõudjad oma naerulohkudelt. Teil just väga vedas, sest just sinna te ei tahagi üldsegi mitte minna!

Märksõnad: lihtsalt  ebanormaalne  pole  hullu 

Kommentaarid (0)

Profiil

TombOfTihocan

Sissekandeid: 1
Punkte: 0
Kollikood: 504819
Viimati:
 

Tema märksõnad

Viimati luges