Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Päevikud

õnn.. kui mõte

postitas: Maxella - 04.10.2019, , loetud: 522x

Kas sul on vahel selline tunne, et sa peaksid hetkel olema hästi kurb, kuid millegi pärast pole - sa oled hoopis rõõmus? Ei?
Aga minul on.
See on jube veider aga, ega ma kurda ka ausalt. Aga nüüd siis tekib äkki su pähe küsimus: miks ma peaksin kurb olema? Võib-olla ei tekkinud, ma ei tea... aga ma eeldan et tekkis, jutu huvides.
Jutt on siis selline: praktiliselt mul on ainult 2 sõpra (kurb, tundke mulle kaasa.. tegelt ärge tundke). Üks nendest sõpradest elab Inglismaal, jäädavalt - kuna ta juba sündis sinna haha, kuid teine sõber kolis hiljaaegu Austraaliasse aastaks, mille üle ma olin muidugi mega õnnelik - ta läheb oma unistusi täitma, see on nii äge! Samas isekas, nagu ma olen, tunnen ka pisut kurbust, teades et ma ei näe teda pea aasta aega ja ta ilmselt ei jõuagi kevadel mu lõpetamise ajaks tagasi. Ning nüüd olen ma siin Eestis ihuüksi. Mina ja mu mõtted.
Kuid ma ausalt ei tunne ennast üldse kurvana, päriselt ka. Ma ei tea mis mul viga on.
Praegult olles siis selles "mega-hüper õnnelikus faasis," olen ma teinud ühe märkuse elu kohta.

"Õnn on inimese enda valitav mõtteviis"

Okei kuula mind nüüd ära.. see nüüd päris jura ka pole, usu mind.
Oled kunagi kohanud inimest, keda kõik kirjeldavad kui"päikest"? See tüütu hüper-optimist, kes millegi pärast ajab sind täiega närvi, kuid sa ei tea täpselt, mis nende juures on just see, mis sind närvi ajab.
Võibolla sul pole õrna aimugi millest ma räägin, võibolla oled sa ise hoopis päike?
Aga jällegi jutu huvides, loo endale see illusioon.
See sama "päike" on tegelikult ju ka inimene, ka nendel on halvemaid ja paremaid päevi, kuid nad lihtsalt alati näevad nii energilised ja positiivsed välja ja sa ei saa aru kuidas nad seda teevad. Ma kohe ütlen.
Need "päikesed" ei istu iga hommik peegli ees 5 minutit korrutades endale: "Sa oled ilus, sul tuleb täna hea päev...," vaid nad panevad ennast lihtsalt päeva jaoks valmis kuulates oma lemmikut muusikat, ei midagi muud. Nad ei mõtle selle peale kui õnnetud nad on või, kui palju raha nad Jürile veel võlgu on. Kui mingi võõras inimene tänava peal nende poole irvitab ja paar korda nähvab, ei tee nad välja. Nad lihtsalt teavad, et ju siis oli sellel inimesel halb päev ja neil oli vaja ennast lihtsalt välja elada kellegi peale. Nad ei võta seda solvangut endasse ja ei mõtle selle üle kogu ülejäänud päeva.
Sul on selle elu jooksul antud ainult näputäis asju, millest sa hoolida saad, ning ära lase nendeks olla, mingi tohmani solvang või sinu madal enese hinnang.
Õnn pole asi, mis sinu juurde lihtsalt ühel päeval tuleb või asi, mille nimel sa pead kõvasti tööd tegema ja vaeva nägema.
Õnn on kinni su enda peas - kuidas sa halbadel hetkedel võiksid oma tuju tõsta? Äkki oma lemmik toidu, muusika või isegi seltskonnaga (kuid ära kuhja neid oma probleemidega palun).
Nagu kas tõesti on ikka vahet mida see Mari sinust nüüd arvab, kui sa tema ees kokutama hakkasid? Või kas Jüri naeratas sinu poole või ehk hoopis naeris sinu üle?
Maril on kindlasti omad probleemid, ei ole tal aega hakata sinu kokutamist üle mõtlema. Tal omad probleemid, mida üle mõelda, sama käib ka Jüri kohta
You get the point.
Ma loodan..

Märksõnad: õnn 

Kommentaarid (0)

Profiil

Maxella

Sissekandeid: 4
Punkte: 22901
Kollikood: 501852
Viimati:
 

Tema märksõnad

Viimati luges