Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Päevikud

Videvik

postitas: eleriin7 - 06.10.2010, , loetud: 608x

Siin siis videviku tegelaste kohta

(Edward):

Robert Thomas Pattinson (sündinud 13. mail 1986 Londonis) on inglise näitleja, modell ja muusik.

Ta on tuntud filmidest "Videvik" (2008), kus ta kehastab Edward Cullenit, ja "Harry Potter ja tulepeeker" (2005), kus ta kehastab Cedric Diggoryt. Osatäitmise eest filmis "Videvik" andis MTV talle aasta parima meesdebütandi, parima suudluse ja parima võitlusstseeni auhinna. Ta mängis ka filmis "Mäleta mind" (2010).

Roberti isa importis USA-st uunikumautosid, tema ema töötas modelliagentuuris. 12-aastaselt alustas ta ka ise modellitööd, kuid 4 aastat hiljem oli ta sunnitud selle lõpetama, sest talle ei pakutud enam tööd. Ise nimetas ta selle põhjuseks, et pärast murdeiga hakkas ta liiga mehelik välja nägema. Paralleelselt alustas ta esinemist näitlejana ja näitlejakarjäär läks järjest paremini.

Robert mängib kitarri ja klaverit ning kirjutab ka ise muusikat. Filmis "Videvik" esitab ta kaks laulu, millest ühe kaasautor on ta ise. Filmis "Kuidas olla" (2008) esitab ta kolm oma laulu. Ise on Robert öelnud, et muusika on tema tagavaraplaan juhuks, kui tema näitlejakarjäär peaks ebaõnnestuma.

Ta on mänginud veel filmides "Little Ashes" ja "Bel Ami".


(Bella):
Kristen Jaymes Stewart (sündinud 9. aprillil 1990 Los Angeleses) on USA filmi- ja televisiooninäitleja.

Ta on mänginud 2009. aasta seisuga 22 filmis, sealhulgas "Panic Room", "Zathura", "In the Land of Women", "Adventureland", "Into the Wild", "The Messengers" ja "Twilight". Siiski oli ta enne "Videviku" seeriat avalikkusele peaaegu tundmatu näitleja.

Ta sündis ja kasvas üles Los Angeleses ning elab seal tänapäevani. Tema isa John oli mänedžer ja produtsent, ema Jules oli pärit Austraaliast Queenslandist ja töötas stsenaariumidega. Kristen käis koolis ainult esimesed 7 klassi, edasi õppis ta kodus. Kristenil on vanem vend Cameron Stewart.

Kristeni näitlejakarjäär algas 8-aastaselt, kui üks filminäitlejate agent nägi tema esitust algkooli jõulunäidendis. Kristeni esimene filmiroll oli Disney Channeli filmis "Kolmeteistkümnes aasta" (1999) ja see oli tekstita kõrvalosa.

Kristeni järgmine roll oli sõltumatus filmis "Asjade ohutus" (2001), kus ta mängis probleemides üksikema poisilikku tütart.

Järgnes esimene peaosa Hollywoodi filmis "Paanikatuba" (2002). Ta mängis seal üksikema Jodie Fosteri diabeetikust tütart. Filmi ja Kristeni esitust arvustati üldiselt positiivselt.

2004 mängis ta peaosa filmis "Räägi". Ta oli kõigest 13-aastane, kuid mängis keskkooliõpilast, kes vägistamise tulemusena kaotab kõnevõime. Ka see roll teenis peamiselt kiitvaid arvustusi.

2005 mängis Kristen fantaasiafilmis "Zathura" kahe väikese poisi vastutustundetut õde. Filmis muudavad poisid oma kodu lauamängu mängimise tulemusena kosmoselaevaks. Filmi kriitikud kiitsid, aga Kristeni rolli mitte, sest tema tegelane olevat kogu filmi jooksul olnud kuidagi liikumatu.

2008 mängis Kristen Bella Swani Stephanie Meyeri romaaniseeria samanimelisel avaromaanil põhinevas filmis "Videvik (film 2008)". Tema lavapartner Robert Pattinson mängis Edward Culleni osa. Selle rolli eest sai Kristen MTV parima naisnäitleja filmiauhinna ja ta mängib Bella Swani ka filmi järgedes.

Märksõnad: videvik  info 

Kommentaarid (0)

Profiil

eleriin7

Sissekandeid: 13
Punkte: 11626
Kollikood: 291936
Viimati:
 

Viimati luges