Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Päevikud

Lõpetage koerte piinamine ja tapmine Lõuna-Koreas

postitas: viksur - 13.02.2010, , loetud: 660x

Loe pikka palvekirja
Korea Vabariigi presidendile,

Meie, 375 319 allakirjutanut, oleme tõsiselt mures koerte olukorra pärast Koreas, nii juriidilisest kui inimlikust vaatenurgast.

Väidetavalt tapetakse ikka veel teie riigis igal aastal julmal moel üle kahe miljoni koera ning valitsus ei avalda initsiatiivi olukorra lahendamiseks, kuigi de jure on vastu võetud loomakaitseseadused. Ebarahuldavad elutingimused koerafarmides ja koletud viisid, kuidas koeri tapetakse, ei näita Korea Vabariiki ülejäänud maailmale heas valguses. Lisaks on ülekohtune lubada koeri liha eesmärgil aretada, kasvatada ja tappa.

Meie, 375 319 allakirjutanut ja rahvusvahelise üldsuse liiget usume, et:

Loomade piinamine (ükskõik, mis moel) peab jääma kõikides riikides keelatuks
Korea Vabariigi valitsus peab tagama, et riigis järgitakse loomakaitseseadusi
Koerad on inimeste abilised ja seltsilised, mitte lihaloomad
Koerafarmid ja koerte tapmine liha eesmärgil peaks olema seadusevastane
Koeraliha müük restoranides peab olema keelatud

Me ei saa taluda koerte piinamist ja me ei tunnista koera lihaloomana, sest neil on alati olnud inimestega eriline suhe. Koeralihatööstus tuleb keelata ühtselt arusaadavate seadustega, milles ei oleks puudujääke, mis võimaldaksid koeraliha töötlemisel jätkuda.

Me usume, et teil on võimalus muuta status quo'd ja näitada tervele maailmale, et Korea valitsus teeb sellele häbiväärsele ja kurvale olukorrale lõpu nii kiiresti kui võimalik.

Käesoleva kaebekirja korraldaja on United Dogs and Cats, kes jätkab koerte õiguste eest võitlemist ja rahvusvahelise üldsuse teavitamist koeralihatööstusest Korea Vabariigis, kuni olukord paraneb.

Palun tegutsege kohe!

Sügava lugupidamisega,

Allakirjutanud


Korduma kippuvad küsimused
No ja siis?
Loomade piinamine on kõikjal maailmas seadusevastane, aga Lõuna-Koreas tapetakse ikka igal aastal julmal kombel üle 2 miljoni koera. Selle vastu peab midagi tegema. Paljud inimesed Lõuna-Koreas peavad koeri lemmikutena, kuid osa rahvastikust arvab, et koerte liha võib süüa. Koerad ei ole lihaloomad, vaid meie seltsilised ja abilised, kellel on alati olnud inimestega eriline suhe. Seepärast arvame, et koera söömine ei ole otseselt võrreldav lehmade või sigade söömisega. Aga pole isegi vahet, mis on sinu arvates koera "eesmärk". Fakt on see, et koerad tunnevad valu, mistõttu ei saa piinamist mitte kunagi aktsepteerida.

See on Lõuna-Koreas traditsioon. Miks te teisi kultuure hukka mõistate?
Koerte söömine ei ole Lõuna-Koreas laialdaselt levinud komme. Mõnede inimeste väitel muutus see populaarsemaks 1950ndatel pärast Korea sõda, kui paljudel elanikel ei olnud midagi muud süüa. Lõuna-Korea on sellest perioodist välja tulnud ning on hetkel üks Aasia kiiremini arenevaid äri- ja tehnoloogiakeskusi. Tänapäeval ei ole koertesöömise traditsiooni taga muud kui koerakasvatajate ja restoranipidajate ahnus, sest koeralihaäriga saab lihtsalt ja kiiresti raha teha. Isegi traditsioon ei oleks mingi vabandus julmusele. Näiteks Suurbritannia keelas "traditsioonilised" rebasejahid ning Kreekas ei tooda enam loomohvreid, kuigi tuhandeid aastaid tagasi oli see usuliste riituste osa.

Miks nad koeri piinama peavad? Miks mitte neid lihtsalt lihaloomana kohelda?
Mõned koerad piinatakse aeglaselt surnuks, sest arvatakse, et kui enne surma on adrenaliinitase koera veres kõrge, siis muutub liha maitsvamaks ja teeb selle sööja mehisemaks. Mõned koerakasvatajad leiavad ka, et loomale surmava elektrišoki andmine vähendaks liha kvaliteeti. Seepärast puuaksegi koerad üles ja põletatakse (karva eemaldamiseks). Tavaliselt peab järjekorras järgmine koer vaatama pealt oma pereliikme surnuks poomist, veristamist ja põletamist. Selle lühikese ja õnnetu elu jooksul ei anta koertele korralikku toitu (vaid inimeste riknenud toidujääke), sest kuivtoit on väidetavalt liiga kallis. Koerad ei saa isegi mitte vett.

See ei aita! Lõuna-Korea valitsus ei keelusta koeraliha mitte kunagi!
Sinu abiga keelustab küll! Me oleme selles kindlad, sest seda on tegelikult juba kaks korda varem juhtunud. Lõuna-Korea suutis 1988.aasta olümpiamängude ja 2002.aasta FIFA karika ajaks kõik koeraliharestoranid ajutiselt sulgeda, sest nad kartsid rahvusvahelist halba mainet. Lõuna-Korea areneb siiani kiiresti ja edukalt, järelikult ei ole koeralihatööstus Korea majanduses ega elustiilis kriitilise tähtsusega.

Aga teised loomad? Miks me just koeri aitame?
Inimene kodustas koerad, kassid, jänesed jne ja seetõttu vastutame otseselt nende heaolu eest. Lõuna-Korea valitsus ignoreerib riigis vastu võetud loomakaitseseadusi, mis keelavad loomade piinamise. Ühtlasi peab juba kehtivaid seadusi tugevdama. Koertest on loomulik alustada, sest koerad oma meie lähimad seltsilised ja neid peetakse paljudes kultuurides "inimese parimaks sõbraks". Lõppkokkuvõttes, kui Lõuna-Koreas oleks korralik seadusandlus, mis kaitseb koeri ja keelab koeralihatööstuse, siis kaitseks sama seadus edukalt ka kõiki teisi loomi.


Anna Oma allkiri siin : Anna Allkiri
Nii saame päästa miljonite koerte elusid

Märksõnad: koerad 

Kommentaarid (0)

Profiil

viksur

Sissekandeid: 11
Punkte: 12980
Kollikood: 317386
Viimati:
 

Arhiiv

Viimati luges