Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Päevikud

Forum Cinemas Cinamonile :)

postitas: Nowc - 18.01.2010, , loetud: 709x

Sõbrad!
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs163.snc1/6091_112886934946_106064194946_2326435_1213250_n.jpg
Meie kallid "konkurendid" on viimastel päevadel kõvasti kisa teinud, et neil on nüüd suurem ja parem 3D. Meile ei meeldi teiste peale näpuga näidata... pole kunagi meeldinud ja ei hakka kunagi meeldima. Aga alusetu süüdistamine ja väära info levitamine meeldib meile veelgi vähem. Ja kuna digikino tehnika on kõik maailmas ühises andmebaasis registreeritud siis on meil loomulikult täpne teadmine, millega kolme minuti sprindikiirusel jooksu kaugusel rahvale kino näidatakse.

3D efekti saavutamiseks kinos on olemas trobikond erinevaid tehnoloogiaid. Igaühega tulevad kaasa kindlad prillid, mille abil 3D saavutatakse.

3D tehnoloogiate headust hinnatakse ühtepidi pildi kvaliteedi (värv, sügavus, varjude puudumine, jms.) järgi, teisalt aga selle järgi kui palju projektori poolt toodetavat valgust nad pildi ekraanile näitamise protsessis ära neelavad. Viimane on oluline, kuna dikteerib võimaliku pildi suuruse ühe või teise projektori puhul.

XpanD 3D
Olles asja pikalt ja põhjalikult uurinud ja enamiku erinevaid tehnoloogiaid oma silmaga katsetanud otsustasime XpanD'i aktiivtehnoloogia kasuks. Tegemist on ilmselt ühe kulukama, kuid samas ka parimat pilti pakkuva tehnoloogiaga.

Coca-Cola Plazas on XpanD võimaldanud luua sügavate värvidega, väreluste ja varjude vaba, sügava 3D pildi ka kino suurimates saalides. Sellise suuruse ja kvaliteediga 3D pilti on aga võimalik vaid tänu kasutatavatele aktiivsetele prillidele, mis teistest tehnoloogiatest vähem valgust neelavad.

Aktiivsed prillid kujutavad endast kahte LCD ekraani, mis mõlemad oskavad ennast 144 korda sekundis läbipaistvaks ja läbipaistmatuks muuta. Infrapuna vastuvõtjat, et nad teaksid, millal seda täpselt teha ja patareid, mis seda siis toidab. Prillide kuju on aja jooksul jätkuvalt arenenud ja kindlasti areneb ka edaspidi.

Dolby 3D
Kinnitame, et ainsana Eestis kasutab Kaubamaja kino (nimi ajalehe „Sirp“ filmiarvustusest Dolby 3D-lahendust, kus 3D-töötlus tehakse ära juba projektoris ja prillid on vaid passiivne element. Teisisõnu on projektorile lisatud värviketas, mis pildi ees suure hooga pöörleb ja mis siis pildi värvifiltreid kasutades kaheks jagab. Prillide klaasid on siis omakorda värvifiltrid, mis õiget pilti õigesse silma näitavad. Dolby prillide miinuseks on klaasi väike suurus (kuna optilist klaasi on kallis toota) ja klaasi kumerusest tekkiv vaataja enda silma peegeldus klaasi sisepinnal. Prillide väliskuju on "maitse asi". Süsteem on vana hea punaste ja siniste pappprillide moodne edasiarendus.

Dolby 3D on kolmest enamlevinust ka vaieldamatult kõige odavam ja kõige rohkem valgust neelavam. Ei teagi kuidas seda viisakalt ütlelda ilma, et seda saaks võtta konkurendi halvustamisena… Üldiselt loetakse Dolby 3D maailmas pildilt ka kõige kehvemaks (viimastest ei ole sõnagi juttu Dolby reklaammaterialides).

3D - kinoekraanid
Coca-Cola Plaza 1. Saalis võtsime detsembris kasutusele uue Christie CP2000 kinoprojektori. Koos XpanD 3D prillidega võimaldab see pildi suurust arvestades saabutada seninägematu pildi kvaliteedi ja valgustugevuse. Seni kasutatud Barco DP3000 oli 20m ekraani jaoks pisut nõrk isegi aktiivprillidega. 3D pildi valgustugevusele ekraanil on kehtestatud miinimumnäitaja, mida me küll ületasime aga nagu arvata võib „rohkem on parem“ e. täna on tõesti parem : )

3D on populaarne! James Cameroni „Avatar“ on maailma edetabelite tipus juba viiendat nädalat . Lähema kahe nädala jooksul saab filmist maailma ajaloo enim raha teeninud film. Eesti 3D-ekraanidel valitseb jätkuv piletite defitsiit.

Loomulikult soovib ka Solaris nõudluses suuremat tükki saada ja otusutas oma tehnika suurematesse saalidesse ümber kolida. Suures saalis on Solarises Barco DP3000 projektor koos Dolby 3D süsteemiga, mille maksimaalseks ekraani suuruseks lubab tootja 14m. Ainult nii suurel ekraanil suudab see kooslus tagada minimaalse nõutava valgustugevuse. Suurema ekraani puhul on vaja lihtsalt paigaldada 2 projektorit. Viimane nõuab aga investeeringuid. Täna on kliendid pandud olukorda, kus peavad vaatama Solarise 19m ekraanil minimaalsest lubatust üle kolmandiku tumedamat pilti.

Forum Cinemas on eesti kinomaastikul jätkuvalt teerajaja rollis. Kino on kõik mida me teeme ja me üritame seda jätkuvalt teha parimal võimalikul viisil. See paneb meile ka kohustuse olla Eesti filmisõprade vastu aus.

Solarise selline kvaliteedi „kompromiss“ rohkema vaatajate teenindamise arvelt on väär. Kuigi meid on konkurentide poolt süüdistatud üleinvesteerimises oleme siiski seisukohal, et investeeringud peavad olema piisavad tagamaks vähemalt minimaalne nõutav tase. Täna on aga tekkinud olukord, et esmakordselt 3D-filmi vaatama sattuv klient saab Solarises pimedat pilti vaadates väga vale „elamuse“ ja võib edaspidi põhjendamatult 3D filme mitte vaadata.

3D kodus
2010. aasta tõotab tuua digitaalse 3D tehnoloogia kodudesse. Enamus suuremaid tootjaid on teatanud oma plaanidest lähiajal vastavad telerid, plaadimängijad, jms. turule tuua. Usutavasti tähendab see, et sellised elektroonikahiiglased nagu Sony, LG, Samsung, jt. suunavad peatselt oma disainimeeskonnad väikestele 3D firmadele prillide "ilu" osas järeleaitamistunde andma ja filmifännid üle maailma saavad nii kodudes kui ka kinodes filmi ajal kenad välja näha!


Kommentaarid (0)

Profiil

Nowc

Sissekandeid: 47
Punkte: 20342
Kollikood: 17494
Viimati:
 

Viimati luges