Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Päevikud

Piim, kuld ja kuldpuur1

postitas: sudfa - 07.04.2009, , loetud: 665x

See oli enne minu sündi, kui elas veel kuningas Artur ja kuninganna Anetta. Neil oli sama palju lehmi kui sõpru, aga sõpru oli neil kohe päris palju. Üks lehm nimega Manggy oli väga suur ning tal oli ka väga rammus piim. Ja seda piima jõi ainult kuninga loaga.
Ühel esmaspäeval saabus lossi pakk kirjaga. See anti kuningale. Kuningas avas paki ja imestas, sest pakis oli kullast pall. Ja kiri oli selline:

Kallis kuningas Artur.
Tervitan ka Anettat.

Manggy, teie lehm oli kord enne teid minu käes. Ja ma avastasin,et Manggy piimaga on midagi viltu. See ei tohiks nii rammus olla. Ma mõtlesin kuid ei. Vastust ma ei saanud enne kui läksin ja võtsin Manggy piima ... Edasi ei ole mõtet rääkida. Aga niisutage seda kullast palli iga hommik ja vaadake mis saab. Teie Robin.

Kuningas oli imestunud kuid kuningannale ta ei rääkinud, vaid hakkas tegutsema. Ta läks kööki ja küsis Manggy piima. Piima ei olnud, kuningas oli piima hommikul ära joonud ning seda ei olnud.
Mis teha? Ei tea. Aga laut kus on Manggy.
Kuningas läkski lauta Manggylt piima tooma. Õnneks polnud kedagi laudas. Kuningas otsis Manggy üles. Ta võttis ämbri mis oli kuninga arvates sodi täis ja kallas selle veel enne tühjaks. Aga kust saada tool? Pinki polnud ju kuskil lähedal. Artur läks välja, ukse kõrval oli pink. Ta viis selle Manggy juurde, võttis ämbri, istus pingile ja võiski alata lüpsmine. Aga kuidas seda teha, õnneks oli kuningas ükskord tahtnud näha kuidas tuleb piim lauale. Ning teenija näitaski. Midagi oli kuningale ka meelde jäänud. Aga mitte palju.Ta võttis udarad ja hakkas neid pigistama. Midagi ämbrisse tuli. Ta tegi iga päev nii.

Märksõnad: lehm  kuningas  piim  puur  kiri 

Kommentaarid (1)

sudfa (09.04.2009 21:20)
mis jaaa

Profiil

sudfa

Sissekandeid: 4
Punkte: 10363
Kollikood: 361208
Viimati:
 

Viimati luges