Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Päevikud

Mingi pisike jutuke sõprusest:)

postitas: Merka- - 23.10.2008, , loetud: 2014x

Kolm tüdrukut istuvad ringis. Iga tüdruk on erineva välimuse, iseloomu ning elulooga. Kõikide vanuseks on 9. Korraga avaneb uks, ning sisse astub neist veidi vanem tüdruk. Vanus on tal 14-kümne kandis. Tüdruk naeratab nooremaid nähes ning küsib:
"Mis on teie jaoks sõprus?"
"Sõprus. Minu arust on see lihtsalt üks kamp noori, kes hängivad koos ringi ja räägivad," vastab punapäine tütarlaps naeratavalt.
"Minu meelest on sõprus see, kui palju tüdrukuid on koos ja nad peavad igasuguseid filmiõhtuid, räägivad poistest ja neil saab koguaeg nalja. Poistega on samamoodi, aga poisid räägivad tüdrukutest ja parandavad autosid." seletab teine, heleda peaga tüdruk.
"Te valetate. Ma tean täpselt mis sõprus on. Sõprus on selline asi, kui kamp noori on koos, nad suitsetavad, joovad alkoholi, suudlevad ja teevad nalja. Peale pidusid minnakse laiali, ning kokku saadakse alles järgmise peo ajal," selgitab kolmas, brüneti peaga tütarlaps.
"Kes sulle sellist jama rääkis?" naerab vanem tüdruk.
"Mu suur õde. Tegelikult ta ei rääkinud, ma lihtsalt tean seda, sest selline on tema sõprus oma sõpradega. Ta teeb koguaeg nii. Tal on mingi poiss ka, Marko vist nimeks. Poiss käib tihti meie pool ja vahest kostub imelikke kolinaid, karjeid ja hääli õe toast. Emme ütleb, et nad lihtsalt mängivad suurte mänge. Mu õde on juba seitseteist ka," õigustab brüneti peaga tüdruk juukseid üle õla visates. Vanem tüdruk hakkab naerma.
"Aga mis on sõprus sinu arust siis?" uurivad nooremad.
"Tegelikult oli teil kõigil õigus. Ainult sina Helen, panid veidi mööda," osutab suurem tumeda peaga olevale tüdrukule. Seejärel ta jätkab: "Sõprus on üks selline väga vajalik asi. Sõber on keegi, kelleta ei oska elada. Sõber on keegi, kellele saab kõike usaldada, ta lohutab sind alati ning oskab iga kell ära öelda, milline su tuju on. Sõber on see, kes ei valeta, ei räägi taga ning mis kõige tähtsam, ta hoolib. Kui midagi juhtub, siis ta on alati esimesena platsis, ning aitab. Muidugi on sõprus selline eriline side, mida ei saa seletada, aga ühel hetkel saate te ise ka sellest aru. Lihtsalt peate veidi vanemaks saama." jutustab vanem tüdruk ning sammub ukse juurde, avab selle ning enne toast väljumist lausub veel :
"Mõelge nüüd järgi, kas teie olete õiged sõbrad ja kui olete, siis minge tehke oma teistele sõpradele üks suur kalli. Uskuge mind, nad on seda väärt, sest sõbrad on parimad," Nooremad tüdrukud jäävad vaikseks ning vaatavad üksteisele otsa. Äkki kõik kolm tõusevad ning teevad koos ühe suure kalli. Seejärel lausub keegi neist :
"Sõprus on maailma parim asi."

Märksõnad: sõprus 

Kommentaarid (3)

LittlePunkGirl (23.10.2008 15:25)
aww, iluslugu
unfamiliar4u (26.05.2009 17:09)
Armas . ( L ) .
jaja (10.01.2010 12:22)
So Sweet!

Profiil

Merka-

Sissekandeid: 2
Punkte: 20732
Kollikood: 327114
Viimati:
 

Tema märksõnad

elu  sõprus 

Viimati luges