Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Päevikud

tegelik elu soomes...

postitas: MissCherry- - 04.09.2008, , loetud: 2445x

Räägin natukene soome koolist, kui tullakse siia tööle ja kooli ja üleüldse sellest , miks eestlased arvavad , et soomes teenitakse miljoneid , mis ei vasta tegelikult üleüldse tõele !
Jah vot, elangi nüüd augusti kuust saadik Soomes,
Ja siin on palju parem kui eestis oli .
Soomes suhtuvad õpetajad õpilastesse ka palju paremini kui eestis , koolid on ka lastesõbralikumad..
Üheks põhjuseks on juba see , miks on soomes koolid paremad on see , et ei anta kodus teha hunnik kodutööd , vaid õpetaja laseb teha praktiliselt enamus asjad tunnis ära , õpilased suhtuvad sellesse ka paremini , sest paljudel lastel on umbes kaks kuni neli huviala, sest neil on peale kooli palju vabaaega .. Kui soome tulla elama ,siis peaks olema väikene algõpetus ( mul polnud see just eriti väike , sest pidin seda Pärnus õppima 6 aastat ) . Soome võiksid tulla kuni 6 klassi läbinud õpilased , sest kui nad tulevad hiljem , läheb neil juba keelega raskeks ja soomes algavad keemia ja füüsika juba seitsmendast klassist + veel ka rootsi keel!! , nii ,, et kui tulla siis alla seitsmenda klassi läbinutest või tulla siia kas kesk- või ülikooli . Aga noh , see on igaühe vanema ja oma otsustada , kuidas keegi ja kes tuleb ( kui tuleb ) .
Kui tulla soome tööle , on vägapalju asja ajamist , näiteks, vanem peab saama tööpaiga ja korteri , ( muideks , korterihinnad on poole suuremad kui eestis , üks ühetoaline korter võib maksta juba 500 € ehksiis umbes 7800 EEK´i ja seal pole vägapalju ruumi . mõelge , see on umbes niisur kui pooltel eestlastel kuupalk !! . Soomes on ka astmeline tulumaks , ehk siis makse riigile . Mida surem on palk , seda suurem on ka tulumaks , näide , Kui mõni ärimees teenib umbes 130 000 EEK´i , siis tema tulumaks on umbes pool seda raha !!! Ja soome tuuakse ka paljudest riikidest sisse tumedaid ( e. neegreid vms [ soomes seda öelda ei tohi , sest tsee tähendab kohe solvamist ja rassistliku suhtumist neisse, ma heameelega tegelikult ütleks , aga ei soovi saada trahve ja muid selliseid asju kaela ] ), muideks tänu neile ei ole enam Soome ka nii turvaline , sest on palju juhtumeid , kus on vägistatud ja tapetud jms jama ,aga seda juhtub enamikes suurlinnades ülemaailma, leidub ju igasuguseid hulle... ja neid on eesiski palju .. Aga nede toetused on suured , isegi nad ei viitsi soome keeltki õppida ja on elulaisad , septembris on neil ka migi paastuaeg vms , ( somaalidel ) ,kus võib hommikul kell 3 süüa ja õhtul viie-kuue ajal... uskumus ... ( koolis nad süüa ei tohi ja ma koguaeg näljendan küpsiste või kommidega meelega nende ees , sest mul on eegrifoobia ja ma heameelega istun ennem igapäevv 8 tundi koolis kui nedega peaksin tegelema , neil on esiteks tobe keel ja räägivad seda , jõllitavad ja on koledad ! , nad pole sellised nagu telekas ja mujal filmides ja videodes ja nad ei viitsi lihtsalt õppida ja see lihtsalt ajab hinge täis , pluss see , et neil on sellised telefonid , mida nt tavaineimene ei tahaks endale muretseda , sest see on LIIGA kallis, ja soomlased on ka kohati vägavihased , sest nemad teevad tööd ja neegrid saavad sellest osast endale ka raha ... mõelge siis selle üle . Natukene ajuvaba , eks !!?? Ja kui tavapalk naisel on juba keskmiselt 1500- 2500 € , siis sellest peaaegu veerand läheb mingideks maksudeks ( oleneb , kui suur on korteriüür , siis riigimaksud ja nii edasi ) , siis jääb tal alles umbes 1100 € , siis veel lasterahad juurde ( nt. 2 last+ vallasema toetus ) = kokku palgaga 1400 €, siis lastele tuleb ju ka osta riideid jne , ( kui laps elab soomes )( või Eesti raha viia ) , siis ju veel toit , mis on veel natukene kallim kui eestis , aga kui osta nt pudel coca-colat , on juba 1,55 € ehk umbes 24,20 EEK-i . ja toit on kohati poolekallimgi eesti hindadest . ( coca hinna võtsin hetkel S-marketist, tegelik hind , hommikul ostsin )
Soomes saab olla sissekirjutatud kahte riiki ! Soome sissekirjutuse ja sellise saamiseks on vaja minna kõigepealt ulkomaalaispoliisi , mis asub Malmis... Ainult sealt saab hakata selliseid asju taotlema !!!
Soome elama tulles kooli või , peab taotlema lisaks veel endale veel kela kaardi = sissekirjutuse riiki vms , siis veel henkelötunnuse = isikutunnuse, ja muid selliseid asju , mida LÄHEB kindlasti vaja , sest kui tulla soome firmasse tööle , on vaja isikutunnust , ehk isikukoodi , mis ei ole tegelikult eriti pikk. ainult neli viimast numbrit tuleb meelde jätta ! Ja palju muid paberiajamisi on ka veel . NB! Soomes ei teeni inimene miljoneid , nagu eestis arvatakse , vaid teenib nii , et saab endale rohkem lubada kui eesti seda võimaldab !!! . Ja kui inimesed arvavad ikka teistpidi , siis on see nende oma viga . Eesti mina enam tagasi elama ei tule ,sest ma ei näe enam sellel põhjust ,. see riik käib ALLAPOOLE ja maksud suurenevad , inimrahvastikjääb aina VÄIKSEMAKS ja palgad on alla igasugust arvestust , ma ei taha õppida ennast hulluks õhtiti tundide kaupa ja nii , ja ma ei sunni kedagi tulema ka soome või kusagile mujale elama , see on igaühe oma otsus , räägin vaid oma vaatenurgast.
Kui jäi midagi arusaamatuks , siis kirjutage , vastan ! [ ei jaksanud rohkem kirjutada ]

Märksõnad: Soome  Eesti 

Kommentaarid (16)

Caffu (04.09.2008 15:15)
ma lähen ka järgmine aasta vb soome elama aga lugesin läbi vä vähemalt tean midagi soome kohta nyyd rohkem
MissCherry- (04.09.2008 18:48)
mm tegelikult on pool veel kirutamata , aga ma ei jaksanud rohkem kirjutad a, täna öösel kirjutasin.
Rikkie (04.09.2008 20:50)
OMG suurepärane, mul on täitsa samad mõtted. Mu vanemad mõtlevad kah nii. Tulevikus lähen vb kah Soome elama, mu isa töötab seal.
MissCherry- (04.09.2008 22:22)
siis on sellest tekstis ka kasu ..
MissCherry- (07.09.2008 21:49)
mm oleneb koolist ,.. osades koolides hakkavad õpetama varem , aga tegelik õpe algab enamikes koolides seitsmendast
Bikuke (24.09.2008 18:24)
Seal võib hea olla , aga ma eriti ei tahaks kusagile välismaale kolida.
-W-I-L-L- (01.10.2008 19:37)
ma mõtlesin vahepeal ka soome minna elama...(suuremana).Aga ma ei tea miks mul ikka on selline kiusatus kuskile egiptusesse,ameerika v hispaania elama minna .
antsu (17.10.2008 21:34)
eestis ei ole korterihinnad 7800 krooni ju ^^
icemelt- (25.10.2008 21:18)
wäoww...ok..
pr..syrle (15.11.2008 14:59)
Käin ise 9 klassis ja se õppimine ajab mu hulluks eriti saksa keel kus antakse tekste pähe või koguaeg mingi eriti palju . ja ylse palju.. iga õpetaja annab nii palju teha ja kas nad mütlevad kaa et meil teistes ainetes on kaa värke . olen ise k6ik trennid ja värgid pooleli jätnud
MissCherry- (13.12.2008 12:45)
TO mel-kri .
Oleneb koolist .. enamikes soome koolides hakkab bioloogia ja füüsika jah 5 , aga keemia 7 .
MissCherry- (13.12.2008 12:46)
Soome koolis on vb ainsaks miinuseks see ,et kõik on soome keeles See on neile vägagi raske ,kes ei valda hästi soome või inglise keelt .

Profiil

MissCherry-

Sissekandeid: 1
Punkte: 1579
Kollikood: 309411
Viimati:
 

Arhiiv

Tema märksõnad

Eesti  Soome 

Viimati luges