Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Päevikud

Chow, kui tahad chow chow-d =)

postitas: Appearence - 25.04.2008, , loetud: 436x

Kui tahate chow-d, lugege see läbi Mul on chow, ja kui tekkis veel küsimusi saadke kiri posti =)

Chow chow sobib inimesele, kes armastab rahu ja tasakaalukust. Ta pole sportlik ei õues ega toas, chow chow liigutused on rahulikud ja võrreldes paljude teiste koertega aeglased, kuid vaatamata oma rahulikkusele ja näivale aeglusele on ta väga hea ja kiiresti reageeriv valvekoer.
Tõus on suhteliselt palju põikpäisust. Chow chow mäletab väga hästi kõiki käsklusi, mida te talle olete õpetanud, kuid täidab vaid neid, mida ise vajalikuks peab.
Chow chow on juba 5-nädalase kutsikana eriti puhtustpidav. Kui talle antakse võimalus väljas käia, ei ole kodu puhtana hoidmisega mingit muret. Kutsikana ei näri chow chow mööblit ega jalanõusid ,ei tiri tapeeti seinast ega lõhu teie äraolekul korteriust. Ta pigem magab. Kutsikat peab väiksest peale harjutama küünte lõikamise, kammimise ning pesemisega. Neid protseduure tehes peab ise olema kannatlik, rahulik ning järjekindel, mitte lubama kutsikal näiteks minema joosta.
Oma karvkatet hoiavad nad hoolega, chow chow ei taha minna pori sisse, veelompi ega märja rohu peale. Vihma korral jääb ta pigem tuppa ja veekogu ääres pigem kaldale (alati on muidugi erandeid). Õues liikudes lähevad nad poriloikudest kaarega mööda ja ka lamamiseks valivad kuiva koha. Korteris elav chow chow ei hinda voodit vaid jahedat põrandat. Tema rahulik iseloom korvab kasuka paksuse.

Lugege see pool kindlalt läbi!^^^^ˇˇˇˇ
Chow chow`le ei meeldi esmakohtumised, kus teine osapool on liiga pealetükkiv. Talle peab andma aega uue inimese, looma või olukorraga tutvumiseks. Tüdinedes seltskonnast ta lihtsalt eemaldub, valides koha, kust tal on täielik ülevaade olukorrast. Talle on loomuomane olla pisut umbusklik.Chow chow`l on hea mälu. Kui talle on kellegi poolt liiga tehtud, mäletab ta seda eluaeg. Kui see on inimene, satub ta koera täieliku põlguse objektiks, kui see on loom, vaatab chow chow temast uhkelt mööda.
Tegelikult on chow chow loomult sõbralik ja kui talle anda aega olukorraga tutvuda, on ta oma kohmaka kehaga päris vahva mängukaaslane nii teistele koertele kui oma pere lastele.

Chow chow juures saavutab heaga rohkem kui halvaga. Ta soovib, et teda austataks ning vastab teile kindlasti samaga. Ta on äärmiselt truu ning oma peremehesse kiindunud. Võttes endale sõbraks chow chow, võiks peremees arvestada, et tema äraolekul (nt. puhkused, komandeering) võib tema lemmik hakata end närviliselt kratsima ja isegi loobuda söögist.Hästikasvatatud chow chow peab olema iseseisev, sõbralik, võõraste suhtes umbusklik, kuid mitte agressiivne - sobiv nii valve- kui seltsikoeraks. Nende nn. norskamine väljendab nende rahulolu või seda, et neile miski ei meeldi.

Chow chow`d elavad kuni 14-aastaseks, nad on päris hea tervisega. Levinuimaks tervisehädaks võib olla silmalau keere ehk entroopium, nahal esinev allergia ning tagajalgade omapära tõttu puusaliigeste düsplaasia või nõrgad sidemed.

Märksõnad: chow 

Kommentaarid (2)

-Neti- (26.04.2008 20:00)
lahe !
brendu10 (02.06.2010 16:55)
Mul on ka chow-chow !

Profiil

Appearence

Sissekandeid: 2
Punkte: 19103
Kollikood: 329625
Viimati:
 

Arhiiv

Tema märksõnad

chow  pilt 

Viimati luges