Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Päevikud

KoopaUudised

postitas: WHAT? - 13.08.2007, , loetud: 2652x

Nimelt mõtlesin siis teha KoopaUudistele oma blogi. See blogi jutustab siis KoopaUudiste ajaloost.

1. osa
Mitu kuud tagasi kusagil veebruari- märtsi kuus mõtlesin hakata tegema KoopaUudiseid. Nimelt olid kõik teiste kasutajate tehtud ajalehed/ajakirjad juba ammu alla käinud ning mõtlesin, siis proovida püsivat ajalehte. Niisiis hakkasingi pihta. Kõigepealt oli vaja leida lehekülg kuhu saaks KoopaUudiseid tegema hakata. Kuna ma mingi suur weebilehe tegija polnud tegin ma endale weebilehe Matmice. Siis hakkasin otsima ajakirjanik.ke ja kujundajat. Ajasin siis oma 2 sõpra Larilee ja Zumm Zumm kokku ning hakkasimegi tööle. Tegime kõik uued uudised ja intervjuud valmis ning nüüd oli vaja ainult vaatajaid lehele meelitada. Niisiis panin kuulutuse foorumisse Koopa uudised ja Abi. Esimesed kommentaarid olid nagu arvata oli. "Lahe", "Normaalne", "ei huvita eriti", "Ah, kindlasti käib ka see paari kuu jooksul alla. Kõige rohkem võib ta püsida mingi 2nädalat kuni 2kuud." Kirjutas Splint(kui ma õieti mäletan). Kui ma seda kommentaari nägin, siis just see ergutaski mind sellega tegelema. Järgmine päev oli tulnud postkasti kiri. Kirja saatja Smiw. "Tere mõtlesin teid aidata KoopaUudiste tegemisega. Oskan teha zonesse palju parema lehe nagu teil" vms. Ning võtsimegi Smiwi kampa. Mõne päeva pärast oligi KoopaUudised ümber kolinud Zone.ee-sse. Tegime ilusa kujundusega ja muid ilunikerdusi. Järgmisena vajasime rohkem ajakirjanik.ke. Panime kuulutuse üles ning ühe päevaga tuli üle 20 soovi. Võtsime enamus katseajale ja lõpus jäid järele umbes 10 ajakirjanik.ku ja intervjueerijat. Ning külastavusi tuli üha juurde. Esimestel päevadel külastati meie lehekülge sadade kaupa. Kuid siis hakkas see langema. umbes kahe nädala pärast oli vaadatavus langenud 50 ja vähemale. Ainult nädalavahetustel tõusis see 60-90 piiri peale. Otsustasime teha lisasi. Tegime KoopaPoe. Tellimusi tuli regulaarselt, kuid lõpuks see ei tasunud ennast ära. Niisis otsustasime võtta *Tulnukas*-e foorumi.

2.osa
Tuli uus kujundus. Olime *Tulnukas*-e foorumi maha võtnud ning plaanis oli palju lisasi teha. Tegime teadete tahvli(vt. ka pilti galeriis!), lisasime küsitluse(vt. ka pilti galeriis!), võtsime juurde uusi töötajaid jne. Tegime ideedenurga(vt. ka pilti galeriis!) , et kollid saaksid oma ideesi kirjutada. Valmistasime ka nupuka ja abinurga. Ning, et kollidel ka natukene lõbusam oleks pärast tõsiseid uudiseid, siis tegime neile ka naljanurga. Pärast uut kujundust hakkas ka järsult tõusma lehe vaadatavus. Tegime ka foorumi(vt. ka pilti galeriis!) kus said moderaatoriteks/administraatoriteks raiz, zumm zumm, smiw ja what?. Meile tuli ka uus uudiste tegija hyper cooleee. Oli natukene aega mööda saanud ja ma tegin hyper cooleee KU toimetajaks kuna ta oli olnud väga aktiivne ja ka mul oli vaja koorma langust. Niisiis võttis hyper osa minu tööst üle ja hakkas uudiseid kontrollima ning sai ka foorumi moderaatoriks. Ka Ceffy. ja *tulnukas* oli meile tööle tulnud.

3. osa
Tegime jälle uue kujunduse kuna vana ei sobinud erinevate aastaaegadega kokku. Midagi erilist juurde ei lisanud peale kuulutuste koha. Kuulutuste kohas sai lisada enda võistluste, loosimiste, oksjonite, kodulehtede jm. lehekülgede kuulutusi. Läks natukene aega mööda ja läks täide meie üks suurimaid unistusi koopalehega, koopajumal lisas KU reklaami koopasse. Reklaami pilt polnud just kõige suurem, kuid vaadatavus tõusis sellegipoolest. Juba esimesel päeval tuli vaadatavustes rekord ca 400 kolli vaatas meid päeva jooksul. Kuigi reklaami eest tuli palju mänge lisada(600) tasus see ennast ära. Lisasime KoopaUudistele KU Eri lisaväljaande. Väljaanne ilmub nädalavahetuseti ja võimalik, et saab väljaande sisust teada juba paar päeva varem kuna tegime KU Avalehele KU Eri väljaande sisu vms.(vt. ka pilti galeriis!) Tegime ka KU-le uue ja originaalse logo(vt. ka pilti galeriis!). Uue tegime just sellepärast ,et vana oli Mängukoopalt ahvitud.

4. osa
Tuli järjekordselt uus kujundus MK'ga seoses. Võtsime ära kuulutuste lehe ning naljanurga kuna polnud aega neid uuendada. Osadele kollidele ei meeldinud uus kujundus, küllap tahtsid siis teistsugust kujundust mis poleks koopaga seotud. Niisiis tegime küsitluse kuhu panime erinevad stiilinäited kujundustest ja küsisime millist kollid kõige rohkem tahaksid. Kõige paremaks osutus roheline kujundus. Niisiis jälle uus kujundus käsil ja uuendamine edenes. Muutsime Ideenurga KU Raamatuks kuna sealt tuli rohkem arvamust lehe kohta kui ideesi. Lisaks lisasime natukese aja pärast hyper cooleee mõttel ja idee ellu viijal "Leia fakt" mängu KU Eris(vt. ka pilt galeriis!).

5. osa
Järjekordselt uus kujundus, seekord siis roheline ja parakult ka ajutine. Natukese aja pärast muutsime kujundust, ning seekord oli taustavärvideks veidi tumedamad toonid. Lisasime juurde uuemad uudised ning intervjuud hakkasid olema juttudena.
Jätkub...

KU Galeriisse!

Märksõnad: KoopaUudised Ajalugu 

Kommentaarid (12)

WHAT? (04.10.2007 19:23)
Jätkub, jätkub, koguaeg jätkub
hyper cooleee (08.10.2007 22:22)
Tahaks ka teada mis vana aadress
WHAT? (09.10.2007 14:37)
Ma ei leia seda enam kahjuks üles. Mingi http://pages.matmice.com/koopa_uudised vms oli
trumpikas (12.12.2007 19:33)
leidsin kõige vanema k.u lehe :http://pages.matmice.com/home/koopa_uudised/
päris algeline oli ikka.
muidu edu.
pahatotu3 (02.03.2008 16:06)
millal uus osa tuleb?

Profiil

Affable

Sissekandeid: 8
Punkte: 16375
Kollikood: 131842
Viimati:
 

Viimati luges