Armastus, armastus..

Vaatamisi: 1806

Siin On Erinevaid Jutukesi Armastusest !

Armastus on nii tähtis teema. Kui üldse saab teemasid tähtsuse järgi ritta seada, siis see on kõige tähtsam. Just armastus kahe inimese vahel on see liikumapanev jõud, mis kõike muud siin maailmas koos hoiab.
Võime tunda sügavat armumist on märk, et oled mitte ainult kehaliselt, vaid ka hingeliselt saamas täiskasvanuks saamas. Esimesed armumised jäävad enamasti kõigile meelde väga erilistena. Paljude aastate pärast, nii neljakümneselt, meenutad oma praeguseid tundeid igatsusega. Vaev on siis meelest läinud, alles on jäänud imeline elevus, tunne, et oled elus iga ihurakuga.
Meeldima hakanud tüdrukule või poisile oma armastusest märku anda on suur risk. Ta võib sind välja naerda, nii et tahaksid hoobilt surra. Võib selguda, et ka tema on juba mõnda aega sind märganud - siis võib käima hakkamise ärevus esimese hooga olla ka nii tugev, et tunned end halvasti ja tahaksid pigem minema joosta. Sel ajal võib üksi, omaette armastatu peale mõtlemine olla palju meeldivam kui päriselt koos olemine. Nii et segadust on palju.
Ses mõttes on hea mingil perioodil armastada mõnd lauljat või näitlejat, saab keskenduda rohkem enda tunnetele, olla lihtsalt armunud. Ja ei pea olema sugugi õnnetu, et te kunagi kokku ei saa. Ega õnnetu armastus tõelisem ole kui õnnelik. Armunud olek paneb sind särama ja tõenäosus on suur, et kohtad kedagi, kes sinusse armub. Ehk saab see tunne olema vastastikune.
Teismeea armastus on sageli vahelduv kui Eestimaa suvi. Tuleb ja läheb. Oled armunud, oled armunud ja äkki hakkad märkama, et lummus su väljavalitu ümbert nagu kaob. Mõtled, et mida sa temas küll leidsid. Sinna palju parata ei saa, et murdeeas tundepuhangud väga pikalt ei kesta. Hing nagu alles harjub selle armastuse-asjaga. Kurvem veel, kui su väljavalitu on see, kel tunded esimesena muutuvad. Siis pole muud teha, kui südamevalu ära valutada. Ollagi kurb, kuulata muusikat, lugeda luuletusi, joonistada ja kirjutada.
Loomine, ükskõik mis vormis, on parim viis oma tunded taas tasakaalu saada. Enamik teoseid, mis midagi tähendavad, kannavad endas armastuserõõmu või -kurbust.
Tunnetest rääkida on hea, kuid peaksid olema kindel, et see, kes sinu kõige isiklikumaid saladusi kuuleb, neid ka pidada oskab. Parem tunda, et oled oma õnnetu armastusega üksi, kui arutada seda juhuslike inimestega ja saada nende klatšihimu tõttu palju rohkem haiget. Head sõbrad on muidugi kuldaväärt. Ja erinevalt kirglikest armusuhetest, mis ei pruugi kaua kesta, võib teismeeas alanud sõprus olla toeks kogu elu.
Tähtis ongi, et sa armastusse sukeldudes ei unustaks kõike muud enda ümber, ka teisi inimesi mitte. Ka armununa või armastuse pärast õnnetuna käi ikka koolis ja trennis, suhtle sõpradega. Vajab harjumist, et jaksata enda sisse ära mahutada suured ja võimsad tunded, ilma et nende ajel midagi erakordset ette võtaks. See käib elu juurde. Armumine ja armastamine kestab ju edasi ka täiskasvanueas. Võib olla imelik mõelda, kuid ka su õpetajate hulgas on kindlasti neid, kes on parajasti väga armunud, ja ka neid, kelle suhe on kriisis. Tundi andma tulevad nad ikka ja teevad seda hästi, olgu neil elus muidu, mis on. Seega ei pea ka sina kartma, et armastuse aeg kuidagi otsa saab. Armumise kripeldust ja armastuse õnnetunnet saab tunda terve elu ikka ja uuesti.

Palju-Palju armastust soovides,
lastepsühhiaater Piret Visnapuu

-

Kunagi sa küsid mu käest :"Kumba sa rohkem armastad - kas mind või elu??"
Ja mina vastan : "ELU."
Ja sina lähed minema,joostes, ilma,et teaksid :
Sina oledki minu elu...

-

Ära usu mu ilusaid sõnu,
enne kui pole näinud mu tegusid...
ära usu mu süütuid silmi,
enne kui pole näinud mu pisaraid...
ära usu mu meelast naeratust,
enne kui pole näinud mu mossis suud...
ära usu k6ike mida minust räägitakse,
enne kui pole ise mind tundma õppinud...

-

Tüdruk : Kas ma olen ilus ?
Poiss : Ei . !
Tüdruk : Kas ma meeldin sulle ?
Poiss : Ei . !
Tüdruk : Kas sa nutaksid kui ma lahkuks . ?
Poiss : Ei .
Tüdruk hakkas juba minema . Endal pisarad voolamas . Kui järsku poiss haarab tal käest ja ütleb.
Poiss : Sa ei ole ilus . Sa oled maailma kõige kenam tüdruk . Sa ei meeldi mulle vaid ma armastan sind . Maei nuta kui sa lahkud . Ma suren siis .

-

suudlemine on:
97% tatti
2% armastust
1% toidujääkmeid

-

On vaja ainult 1 minut, et erilist inimest märgata, ainult 1 tund, et teda hinnata, ainult 1 päev, et teda armastama hakata, ja siis terve elu, et teda unustada. . .

-

Ma armastan sind nagu hambahari armastab pastat ,
Ma armastan sind nagu raudtee armstab rööpaid ,
Ma armastan sind nagu puu armastab lehti ,
Ma armastan sind nagu muld armastab muru ,
Ma armastan sind nagu arvut armastan klaviatuuri ,
Ma armastan sind nagu pinal armastab pliiatseid ,
Ma armastan sind nagu pastakas armastab tinti ,
Ma armastan sind nagu lõke armastab puid ,
Ma armastan sind nagu õpik armastab õppijat ,
Ma armastan sind nagu põrand armastab vaipa ,
Ma armastan sind nagu kõlar armastab muusikat ,
Ma armastan sind nagu ema armastab oma tütart ,
Ma armastan sind nagu pank armastab raha ,
Ma armastan sind nagu hoiupõssa armastab sente ,
Ma armastan sind nagu ....

-


Oli kord üks saar, kus elasid kõik tunded. Armastus, kurbus, tarkus, lõbusus ja veel paljud, paljud teised.

Ühel päeval öeldi neile, et saar hakkab uppuma. Kõik sõitsid oma paatidega ära. Armastusel polnud paati. Ta jäi saarele, kuni see oli peaaegu vee all. Alles siis hakkas ta abi küsima. Esiteks sõitis mööda Rikkus. Armastus ütles "Võta mind palun oma paati." Rikkus vastas vaid "Mu paadis on palju raha ja kalliskive, sina siia ei mahu" ja sõitis edasi. Saarest oli vaid väike osa vee peal, kui Puhtus mööda sõitis. Armastus palus, et see teda oma paati võtaks. "Ei," vastas Puhtus "Sa oled märg ja must, võid mu laeva, ära määrida." Kurbus oli Armastusele lähedal "Palun, palun võta mind oma paati," ütles Armastus. "Ei Armastus, ma olen ise nii kurb, et mul pole aega sinu jaoks." Armastus oli juba uppumas, kui tühi paat temast mööda sõitis ja hääl ütles "Tule minu paati." Tühi paat viis Armastuse maale. Seal kohtas ta Tarkust. "Kes see oli, kes mind päästis?" küsis ta. "See oli Aeg." vastas Tarkus. "Aeg?!" imestas Armastus. "Jah, Aeg" vastas Tarkus "Aeg on ainus, kes saab aru, kui tähtis Armastus tegelikult on."

-

Tüdruk ja poiss sõidavad bikega 160 km/h
Tüdruk: Pidurda, ma kardan.
Poiss: Ei, see on lõbus!
Tüdruk: Ei ole. Palun, me sõidame liiga kiiresti.
Poiss: Ok. Ütle et armastad mind ja ma võtan hoogu maha.
Tüdruk: Hea küll, ma armastan sind. Nüüd pidurda!
Poiss: Nüüd palun kallista mind.
*Tüdruk kallistab poissi*
Poiss: Kas saad mu kiivri ära võta ja endale pähe panna. See ajab mu hulluks.

Järgmine päev lehes: Mootorratas sõitis hoonesse pidurivea tõttu.
Noormees suri, kaaslane jäi ellu.

Tegelikult mõistis poiss poolel teel, et pidurid ei tööta.
Aga ta ei tahtnud, et tüdruk teaks. Selle asemel lasi ta tüdrukul öelda,
et armastab teda ja tundis ta kallistust viimast korda. Poiss andis oma kiivri tüdrukule, mis sest,
et see tähendas tema surma.

-

6.klass
Kui ma klassi sisenesin, istusin oma nn. "parima sõbra" kõrvale. Ma vaatasin Tema ilusaid pehmeid juukseid ja soovisin, et Ta oleks minu. Aga Ta ei mõelnud nii nagu mina ja ma teadsin seda.
Pärast tundi jooksis Ta mulle järgi ja küsis ,kas ma saaksin talle laenata vihikut eilse tunnitööga ,mida Ta ei jõudnud valmis. Ta ütles "Aitäh!" ja andis mulle põsele musi.
Ma tahtsin Talle rääkida, et ma tahaksin olla talle rohkem kui sõber, et ma armastan Teda aga ma olen liiga häbelik, kuid ma ei tea miks ma vaikisin tol hetkel.


7. klass
Telefon helises. Teiselpool toru oli Tema. Ta nuttis ja rääkis mulle kuidas tema kallim oli ta südame purustanud. Ta palus mul teda külastada, sest ta ei tahtnud üksi olla, ja nii ma tegingi.
Seal ma istusingi, tema kõrval diivanil. Ma vaatasin tema südavatesse kurbadesse silmadesse ja ma soovisin, et Ta oleks minu. Ma ei laseks mitte kellelgi Talle haiget teha ja Tema silmad naerataksid mulle.
Pärast 2 tundi telekavaatamist ja kolme tahvlit sokolaadi, Ta otsutas heita magama. Ta vaatas mulle otsa ja ütles "Aitäh!" ja ta andis mulle põsele musi.
Ma tahtsin Talle rääkida, et ma tahaksin olla talle rohkem kui sõber, et ma armastan Teda, aga ma olen liiga häbelik. Ma ei tea miks ma vaikisin tol hetkel.


8. klass
Päev enne jõuluballi Ta tuli mulle külla. "Mu kaaslane ei saa tulla!" ütles Ta mulle ja ma teadsin, kui väga see Talle haiget tegi. Mul ei olnud ka kaaslast ja 7. klassis andsime me lubaduse, et kui meil mõlemal ei ole kaaslast, et peole minna, siis me lähme koos "parimate sõpradena". Nii me tegimegi.
Pärast balli, ma saatsin Teda koju. Seisin ta ukse ees ning Ta naeratas mulle ja vaatas mind oma kristallsete silmadega. Ma soovisin, et Ta oleks minu, aga Tema ei mõelnud nii, ja ma teadsin seda. Siis Ta ütles mulle: "Mul oli sinuga koos väga tore, aitäh!" ja ta andis mulle põsele musi.
Ma tahtsin Talle rääkida, et ma tahaksin olla talle rohkem kui sõber, et ma armastan Teda nii väga, aga ma olen liiga häbelik. Ma ei tea miks ma vaikisin tol hetkel.


9. klass
Päevad möödusid, nädalad möödusid ja enne kui ma arugi sain, oli lõpetamise päev. Ma vaatasin Tema imeilusat keha ja inglisarnaseid näojooni, kui ta läks vastu võtma oma lõputunnistust. Ma soovisin nii väga, et ta oleks olnud minu, aga tema ei mõelnud nii, ja ma teadsin seda.
Enne kui kõik koju läksid, Ta tuli mu juurde ja me mõlemad nutsime ,kui me üksteist kallistasime.Ta silitas mu põske ja ütles "Sa oled mu parim sõber, aitäh!" ja ta andis mulle musi mu põsele
Ma tahtsin nii väga Talle rääkida, et ma tahaksin olla talle rohkem kui sõber, et ma armastan Teda, aga ma olen liiga häbelik. Ma ei tea miks ma vaikisin tol hetkel.


Mõni aasta hiljem
Ma istun kirikus. Ta abiellub täna. Ma kuulen kuidas ta ütleb "Jah!", miski minus puruneb. Ma sooviksin nii väga, et see oleks olnud mina kellele ta "Jah!" ütleb. Aga tema ei mõelnud nii, ja ma teadsin seda.
Enne kui nad lahkusid, Ta tuli mu juurde ja ütles "Sa tulid!". Ta tänas ja andis mulle põsele musi. Ma vaatasin tema silmadesse ja ma soovisin et Ta oleks olnud minu.
Ma tahtsin nii väga Talle rääkida, et ma armastan Teda, aga ma olen liiga häbelik. Ma ei tea miks ma vaikisin tol hetkel.


Matused.
Aastad möödusid. Ma vaatasin alla surnukirstu. Ma nägin seal inimest, kes kunagi ütles mulle, et ma olen ta "parim sõber". Ta juuksed paistsid ikka veel pehmed, kuid ta silmad olid seekord kinni.
Matustel ma vaatasin ta päevikusse, millesse ta kooliajal oli kirjutanud. Ma lugesin sealt: "Ma vaatan teda ja soovin et ta oleks minu, aga ta ei mõtle nii nagu mina, ja ma tean seda. Ma tahaksin, et ta teaks, et ma sooviksin olla rohkem kui lihtsalt sõber. Ma armastan teda aga ma olen nii arg. Ma soovin, et ta ütleks mulle, et ta armastab mind!"Ärge kunagi jätke ütlemata seda, mis on oluline ja mida te tõeliselt tunnete. Paljud meist teevad selle vea, et ütlevad "Ma oleksin pidanud ütlema..!" aga nad ei ütle ja nad ei ole seda varemgi teinud. Meie mõtted ja tunded on meie omad ja need on tihti suunatud teistele..
Enesevaenulikkus on see kui me hoiame enda teada asju, mis võivad meile olla olulised siis kui me seda välja ütleme... ja valehäbi on see, kui me jätame ütlemata oma tundeid, mis on suunatud kellegile.
"Mitte kõike, mis on ilmsiks tulnud, ei saa muuta, kuid midagi ei saa muuta seni, kuni see on varjatud!

Kommentaarid

jänkujänku (05.07.2007 23:21) 
nii kurb.
BeeHappy (05.07.2007 23:31) 
mis siin kurba on? lugesid ka üldse ?
viimane jutt ainult jah
Ciffy (05.07.2007 23:44) 
Nii ilus!
--OnlyMe-- (21.07.2007 22:11) 
laav
ei ilusad jutud on
TheDoors11 (11.08.2007 13:17) 
Nii lahe oli see viimane
Ceffy. (20.08.2007 22:11) 
Viimane oli eriti kurb
|Cornelia| (25.08.2007 13:13) 
vIIMANE OLI NII KURB
jänkujänku (29.08.2007 23:03) 
Viimane oli just kurb.
DeepBlue (06.09.2007 07:37) 
ma olen seda viimast nii palju igalt poolt lugenud et minu jaoks polegi see enam kurb x)
tonduliisu (15.09.2007 16:56) 
jajah
veekoll (15.09.2007 17:22) 
lav jahhmm...täiega laheedad jutud olid
Flixy (11.12.2007 16:58) 
Omghhhhhhh
helovor (16.12.2007 21:17) 
need olid nii nummid jutud viimasel jutul tulid pisarad silma
-HayLin- (09.02.2008 19:01) 
viimane oli kurb
NurrNurru (01.03.2008 20:29) 
Nii romantiline Viimane oli kurb aga ei hakanud nutma!
witchcorni (12.03.2008 15:41) 
Pisarad voolavad! Ma ei tea miks aga voolavad
Selena7 (19.05.2008 14:25) 
ilus jutt!
eeiena (30.05.2008 22:51) 
põnevusega ootan kui midagi nii huvitavat juurde lisandub:=)
-Sasuke- (08.07.2008 17:55) 
ma juba nutan
ketlin1 (01.02.2009 18:49) 
ma nutan
MustikasLove (04.06.2009 18:27) 
suudlemine on:
97% tatti
2% armastust
1% toidujääkmeid

Ma armastan sind nagu hambahari armastab pastat ,
Ma armastan sind nagu raudtee armstab rööpaid ,
Ma armastan sind nagu puu armastab lehti ,
Ma armastan sind nagu muld armastab muru ,
Ma armastan sind nagu arvut armastan klaviatuuri ,
Ma armastan sind nagu pinal armastab pliiatseid ,
Ma armastan sind nagu pastakas armastab tinti ,
Ma armastan sind nagu lõke armastab puid ,
Ma armastan sind nagu õpik armastab õppijat ,
Ma armastan sind nagu põrand armastab vaipa ,
Ma armastan sind nagu kõlar armastab muusikat ,
Ma armastan sind nagu ema armastab oma tütart ,
Ma armastan sind nagu pank armastab raha ,
Ma armastan sind nagu hoiupõssa armastab sente ,
Ma armastan sind nagu ....

Oli kord üks saar, kus elas
roosiplix (05.06.2009 15:35) 
nuux see viimane jutt aga see oli siis ikka elu armastus armastada üht inimest 6. klassist elu lõpuni
astra1 (14.02.2011 22:35) 
Romantiline awww .Ma ei unusta seda