hetk , *

Vaatamisi: 213
Hetk? On see moment või mis see üldse on? Sõna hetk võib defineerida igat moodi ja igat pidi. Mõned nimetavad hetke nautimiseks, hetke mõnulemiseks. Mõned ütlevad, et see on viimne hetk. Mida see peaks tähendama?
Haigla sünnitusosakond. Palat. Palat, kus on mees, naine ja pisike poiss. Vanemad on rõõmsad ja räägivad pisikesega. Vaidlevad poisi nime üle. Kuid siis vakatavad ja hakkavad naerma. Suudlevad üle lapse üksteist ja mees lahkub palatist. Naine jääb lamama ja hakkab pisikest toitma...
See oli esimene hetk kellegi elust. Esimene hetk, kui nägi pisike ilmavalgust ja esimene hetk, kui nad nägid oma ühist last. Kas pole mitte armas?
Raske korteriuks avanes ja sisse astus naisterahvas, kes kohe oma kontsakad jalast viskas ja diivnile istuma vajus. Unustatud jope selga, uinus ta peagi. Kell oli ka üks öösel, seega polnud midagi imestada.
Prokuröri töö on raske, aga sellest hoolimata natus naine oma hetke. Hetke, kui ta sai puhata. Hetke, kui ta sai end mõnusalt tunda ja vajuda maailma, kust teda miski välja ei kisu. Hetkest, kust teda äratuskella karjumine ainult äratab.
Piduri kriginad ja kiljed.
Mõne ajapärast on seal kohal vaid hunnik lilli, küünlaid ning pilte – pilte hukkunutest. Hukkunute seas olid 16 aastane noormees, 16 aastane tütarlaps, 19 aastane noormees ja 22 aastane naisterahvas.

Nendele sai saatuslikuks viimne hetk seal autos, millest nüüd järgi vaid plekihunnik. Kadunute omaksed ei suutnud uskuda, et sad ei saanud veeta viimaseid hetki oma lähendastega. Hukkunud olid ju noored ja elurõõmsad inimesed. Miks pidi see nende viimne hetk olema?
Kabel. Inimesed riietatud musta ja tõmmanud end seina äärde. Sisse kanti kahte surnut. Matuse orkester mängis kuba lugu, nagu tavaks oli saanud. Neljakümnendates nutvat naist kandis välja tema enda mees. Naine sai šoki, nähes oma tütart ja poega kirstutes, palsameeritutena. Ülejäänud matuserahvas seisvad kurvalt edasi ja laulavad kurbi laule.
Nendel sai viimne hetk saatuslikuks laeval. Väiksel laeval, mis sõidutas vaid ühelt saaret teisele. Laeva polnud enne korralikult kontrollitud. See unustati teha. Mingi kuradi hooletus viis märga hauda 159 inimest. Naised, kes kaotasid oma armastatud mehed ja mehed, kes kaotasid oma armastatud naised. Lapsed, kes kaotasid oma emad ja emad, kes kaotasid oma lapsed. Mida nad küll tunda võisid? Hooletus maksab vahel julmalt kätte ja paneb isegi viimse hetke olukorda.
Järeldus: Sõna hetke võib defineerida igat pidi. Nii õnnes, kui õnnetuses. Hetk, kui sa tunned rõõmus, hetk, kui sul on kõigest täiesti suva ja hetk, kui sa sooviksid, et seda poleks olnud.


Kommentaarid

Peeglid2 (30.03.2012 02:04) 
Kurb.