Sylvia Marie Likens

Vaatamisi: 663

Ma loodan, et teil kõigil on aega seda lugeda. Kui see sulle korda läheb, siis levita, aga palun! : )
Tänud, UnTo0uched & Yoake

FOORUMIS - Link.


TÕESTI SÜNDINUD LUGU!
Selliseid asju juhtub kogu aeg. Ka sinu naabermajas võib toimuda midagi kohutavat.


Sylvia Marie Likens oli rõõmus energiline tüdruk , kes armastas rulluisutada ja kuulata biitleid. Kui ta sai 16, saadeti tema ja ta 15 aastane õde Jenny elama ühte perre nimega Banizewski , samal ajal Sylvia vanemad tegelesid karnevaliga. Sylvia ja Jenny isa nõudis, et Gertrude Banizewski oleks nendega karm ja disiplineeriv.Tingimuseks oli, et nad maksaksid 20 dollarit nädalas perenaisele. Kuid Lester Likens , nende kahe tütre isa, ei teadnud, et ta oli teinud väga suure vea.

Kuid juba esimesele nädalal jäi raha hiljaks, said Jenny ja Sylvia tagumiku peale labidaga, raha tuli järgmine päev. Gertrude Banizewski oli naine, kellel oli raske elu. Peres oli 7 last, raha ja toitu oli vähe, ruumor on, et nende peres oli ainult 2 lusikat millega süüa ja loomulikult kaks last perre teeb elu veel raskemaks. Ei läinud kaua kui Gertrude kasutas tüdrukuid enda viha väljavalamiseks, pekstes neid, aga Sylvia sai tema lemmikuks ohvriks.Ta hoidis Sylviat keldris kinni seotuna, ei andnud talle ei süüa ega juua. Teda sunniti sööma tema enda väljaheiteid. Aga Gertude polnud ainuke,kes piinas teda. Tänu emale, arvasid tema 6 last, et ka nemad võivad kasutada Sylviat kuidas ise tahavad. Kuus kuna, seitsmes laps oli beebi ja ainuke süütu.

Tema lapsed kutsusid sõpru keldrisse, et temaga "mängida", aga mitte sõbralikul viisil. Koos nad peksid, põletasid, märgistasid, vigastasid teda igal ettejuhtuval viisil, et neil oleks lõbus. Poisid kasutasid teda judo kottina, pesid Sylvia haavu soolaveega, viskasid teda keldri trepist alla ja igapäevaga läks see aina hullemaks ja haiglasemaks. Naabrid teadsid mis toimus, nad kuulsid Sylvia karjeid ja pisaraid, lapsed rääkisid vanematale, mis toimub, aga nemad ei aidanud, see kõik oli ju karistuseks. Tema õde Jenny, kes nägi seda kõike pealt, ei tohtinud sellest rääkida kellegile, kuna Gertrude ähvardas , et kohtleb temaga sama moodi. 26.oktroobil 1965 suri Sylvia, olles ainult kuueteist aastane. Gertudele määrati eluaegne vangistus, aga lasti vabaks 1985, kuna ta käitus vanglas viisakalt. Kuid õnneks suri 1990 Gertude vähki. Sylvia auks on tehtud videosi, kirjutatud raamatuid, facebookis on tema mälestuseks leht ja ka film. Filmi nimi on An American crime.

Film on väga hea, ei soovita vaadata eriti nõrganärvilistel, aga võin öelda, et filmist on ka välja jäetud väga palju tähtsaid fakte ja muudetud. Nagu nt. filmis on muudetud ema selliseks, nagu tal oleks kahju, milline ta on, kuigi tegelikult ei tunnistanud ta enda tegusi isegi kohtus. Isegi siis, kui ta nägi, et Sylvia oli surnud, arvas ta, et Sylvia ainult teeskles.


Sellest loost jutustab ka film An American Crime. Kuigi filmist on jäetud ära palju asju, on see väga huvitav ning tõsine.
Vaata siit, tutvustus all -
Saate ise vaadata, eks?

Part 1.

Silvia ja Jenny tutvuvad oma uue pere ja koduga.

Part 2.

Jätkub tüdrukute elu Baniezewski'te juures. Noored leiavad endale sõpru, kõik on pealtnäha hea ning uus perekond tundub väga tore. Paula teatab, et ta on rase. Nüüd hakkab midagi juhtuma.

Part 3.
Gertrude karistab tüdrukuid, kuna lubatud raha hilineb. Naine peksab neid kahte labidaga keldris. Jenny püüab olla hoolsam, kuna tema jaoks oli selline nuhtlus liiast. Silvia läheb koos Paulaga välja, kellega on tal head suhted. Paula poiss läheneb tüdrukule agressiivselt, olukorda püüab päästa Silvia, kuigi ta tegi suure vea ning sattus suurde jamasse, mis tegelikult määras ta edasise koha perekonnas.

Part 4.

Silvia peab kannatama tegude eest, mis pole tegelikult tõsi. Paula valetas tema kohta, kuna kuulujutud jõudsid kõigini koolis. Peale seda peksis ta vaest tüdrukut nii, et murdis käeluu.

Part 5.

Kasulapsed helistavad vanematele, aga selle eest tasutakse vanemale õele valusasti, teda põletatakse suitsukoniga, mida juhtub veel jätkuvalt enam kui 200 korda. Jenny on pisarates, kuna tema õele tehakse liiga. Iga päev jälgitakse preili tegusid ning nüüdseks põrgulikuks muutunud perekond koguneb iga päev elutuppa, et karistamist pealt vaadata.
Silvia langeb jälle alanduse ohvriks - teda karistatakse vana klaasist coca-cola pudeliga, kuid kõige alandavamal moel, kuidas üldse mõnele naisele teha võib. Lisaks visatakse ta valusal moel keldrisse, mis kulgeb mööda treppi alla lendamist ning lõpeb suure haavaga peas.

Part 6.

Silvia meenutab oma kunagist elu, mis oli alati ilus ja lilleline, täis muusikat. Nüüd aga pekstakse teda, sõpru ning klassikaaslasi kutsutakse tüdrukuga mängima, kes peab keldris nälga, peksu, alandust, tuld, naeru ja palju muud valu kannatama. See pakub ainult lõbu teistele inimestele.

Part 7.

Kirikuõpetaja tuleb koju uurima, mis toimub. Gertrude valed päästavad aga ta ära. Siin võib näha vaid valusaid hetki. Mänguasi kannatab siingi.

Part 8.

Gertrude tahab oma viha keldris olevale kenale tüdrukule välja valada, kes on nüüdseks liigagi palju kannatanud. Kõige räigem asi, mida tehakse... Poiss, kes neiut armastas, teeb midagi kohutavat. Nagu nõiaring annavad lapsed käest-kätte traati, mida põletatakse. Kes ei tea, siis see on sama hea kui teravaim nuga. Silvia kõhule lõigatakse kiri "Olen prostituut ja uhke selle üle".
Surm on juba ukse taga, aga Paula võtab nõuks tüdruk päästa. See ei õnnestu, vaid unes saab olla ta oma kodus vanemate juures. Liiga palju verd on valatud, et ta sureb mõne hetke enne pääsemist.
Film jätkub päriselt, kui elutoa põrandal on laip. Gertrude ei tunnista midagi. Kutsutakse poIitsei ning räägitakse kogu lugu ära.

Part 9.

Kohtuistung.

Lõpp! Nüüb jääb üle vaid järele mõelda.


Tema õde Jenny suri aastal 2004 südamerabandusse.
Filmist on jäetud välja palju fakte jms.
Veel palju infot leiab internetist.


Ootan teie arvamusi ning kaasaelamist.

Kommentaarid

_Elluke_ (24.10.2010 18:33) 
Jube
*lollipop* (24.10.2010 18:33) 
Jube, lihtsalt jube
Mind huvitab, miks vanemad midagi ei teinud, ja lapsed nii vait olid..

--------------------------------------------------
brta99: Kui sinuga nii tehtaks, siis sa ei julgeks ausõna rääkida. Niiii palju on juhtunud, et lihtsalt tänu ühele kogemusele (vägivald, vägistamine) ja suurele ähvardusele peab inimene kannatama terve elu, kuna ta ei julge rääkida... Tõsiselt kardab.

*lollipop* (24.10.2010 19:00) 
Jah, tihtilugu on nii et häbi kaalub enda elukvaliteedi üle.. Väga kahju, et inimesed ei julge rääkida..

--------------------------------------------------
brta99: Ma ka ei mõistnud, aga kujutle sügavalt sellist olukorda. Ma keskendusin kord tõsiselt sellele ja sain aru, et ma ei räägiks sellistest asjadest iialgi. Kuigi... Ma mõtlesin siiski tänapäeval levinumatele vägivaldadele - seksuaalne vägivald ja v

brta99 (27.10.2010 20:10) 
Ma olen tõsiselt õnnelik, et mul on suurepärased vanemad.
brta99 (27.10.2010 20:10) 
Ma olen tõsiselt õnnelik, et mul on suurepärased vanemad.