Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Foorum

Lemmikloomad ja muud elukad  » ABI! Kõik rottide ja jänkude omanikud siia!!!

Waffen-SS kirjutas , 13.11.2014 20:36 #2692122

Foorumi algaja
Postitusi: 347
Punkte: 33975
Viimati: 10.01.2021 03:50
Kollikood: 313239
profiil | kolliurg
Hei! :)

1. Peale looma võtmist tegeleb inimene ikka rohkem oma loomaga kui hiljem. Jänese saab tuppa lahti lasta (kui kodus koera ega kurja kassi pole) ja ta on üsnagi seltsiv. Rottidega seda lõbu pole, neid ei saa pärast kätte sest nad ronivad mööbli taha. Niisiis jänesega on võimalus tegeleda rohkem, rottidega veidi vähem.
2. Nii jänesed kui rotid söövad mõlemad spetsiaalset kuivtoitu, mis loomapoes müügil. Vahest on hea neile anda ka porgandit, kurki, õunu ja sellised asju. Rottide menüüsse kuuluvad ka vanade koerte krõbinad.
3. Iseloom on igal loomal erinev. Osad rotid ei lase endale üldse ligi, hammustavad. Enamasti on mõlemad ikka sõbralikud. Jänesed kipuvad tulema inimeste juurde.
4. Puuri on mõlemale loomale üsnagi suurt vaja. Jänesele pole isegi hiiglaslikku puuri vaja, kui ta saab igapäevaselt toas ringi joosta. Rottide puuri võre vahe ei tohi olla suurem kui 1cm. Muidu pistavad pea vahelt läbi ja enam kätte ei saa. Võib kurvasti lõppeda.

Soovitused: Kui mõtled roti peale, oleks vaja mitut looma. Üksi langevad nad kiiresti masendusse.
Öösiti kolistavad rotid jube palju. Aitab ainult see, kui tõsta nad puuriga teise tuppa, kus keegi ei maga.
Nii rotid kui ka jänesed jäävad üsnagi kergelt haigeks. Kui panna neile puuripõhja saepuru (saab loomapoest) ja rottidele vatti (saab ka looomapoest) ning hoida neid tavalisel toatemperatuuril, püsivad nad tervetena.
Puuri on vaja vähemalt nädalas korra puhastada. Parem oleks kui kaks korda nädalas.

Kui on veel küsimusi või on abi vaja, võid julgelt kirjutada. Mul endal on sünnist saati rotid, jänesed ja muud närilised olnud. Aitan meeleldi. :)

Edu looma(de) valimisega! ;)


See teema on lukus!