Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Foorum

Lemmikloomad ja muud elukad  » oma kogemused erinevate koeratõugudega

Parachute kirjutas , 23.01.2014 22:24 #2667590

Foorumi arhitekt ja tegelik välguBoss
Postitusi: 13589
Punkte: 34166
Viimati: 19.06.2020 23:33
Kollikood: 293711
profiil | kolliurg
Mul on 3 koeratõuga lähemaid kokkupuuteid olnud siberi husky, berhardiin ja alpi karjakoer - täielikud südamemurdjad.
Kordagi pole keegi aiast mööda läinud ilma, et tagasi vaatama ei jääks. Meie tänaval kõik teavad ka üksteist, niiet käiakse patsutamas ka.
Siberi husky on väga vanaks jäänud juba, ei kuule ega näe enam kahjuks eriti, aga see selleks. Pererahva vastu väga sõbralik ja kaitsev, võõraid ei lase üldse ligi. Aga muidu väga aktiivne kutsa ning nõuab palju jalutamist ja mängimist.
Berhardiin suri kahjuks eelmise aasta kevade paiku. Väga kuri koer, aga see oli meie süüa ka. Soovitus ja võib isegi öelda, et käsk - mitte mingil juhul ei tohiks koera ketti panna, kui vähegi võimalik. Berhardiinid on ühed kõige sõbralikumad koerad üldse ja teda niimoodi piirata oli küll vale. Aga muidu oli temaga sama, nagu huskyga, perega sõbralik, võõraste peale haukus. Nautis väga jalutamist, aga see oli suhteliselt keeruline, kuna tahtis põgeneda kohe, kui ketist vabaks sai.
Ja siis pesamuna alpi karjakoer, vaieldamatult kõige sõbralikum koer, kes mul olnud on. 4 kuud vana, jookseb mööda suurt aeda vabalt ringi, laseb võõrastelt patsutada aia vahelt, lakub kõik surnuks. (:

__

Ükski neist pole tegelikult puhtatõulised, mainiks ära. Ma ei tea, milliste segu, aga kirjutasin ülevale siis need tõunimetused, kelle moodi rohkem välja näevad.

muutis : Parachute - 23.01.2014 22:26


˙·˚°•ïṅṅọc̣ëṅț•°˚·˙See teema on lukus!