Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail
Teema: Lühijutud / Muinasjutud

Kuldõunapuu. (0)

11.08.2016 17:51, x342 (Viimati luges: Anonüümne lugeja @ )
Lugemiseks kulub umbes: ( sõna)
Muuda teksti suurust: Aa+ Aa-

Elas kord üks tüdruk kelle nimi oli Yasemin. Ta elas oma talus koos emaga. Nende talus kasvas kuldõunapuu,mis igal aastal kandis väga ilusaid ja väärt õunu. Need õunad olid nii hinnalised,et seal samas küla lähedal elas kuri nõid,kes tahtis seda õunapuud omale,et saaks mürgist võlu eliksiiri teha. Ega ta ei sallinud mitte Yasemini ega Yasemini ema,seega pidi tal kuri plaan olema,kuidas seda kuldõunapuud omale saada. Ja ühel päeval oleks see ka juhtunud.
Kui Yasemin ühel päeval kadunuks jäi,otsis tema ema meelehetlikult teda taga,alustades tervest külast kuni järgmise külani välja. Aga tulemust ei olnud. Aga sellel kurjal nõial oli plaan kuidas õunapuud omale võita:"Eheeeehe...kui ma leian selle tüdruku ehk saan õunapuu omale või kas või ühe õuna!" oli nõid kindel oma jutust. Nii ta ka tegi. Ta läks maskeerituna Yasemini ema juurde,käes korv mis oli täis seeni (kes teab,kas mürgitatud või mitte).Nõid koputas ja ukse avas äranutetud silmadega ema. "Terekest!" ütles kuri nõid kavalalt vaatates samal ajal seda õunapuud. "Tere!" nutis ema vastuseks. "Kas teie otsite oma tütart Yasemini?" küsis nõid veidi paremini. "Jah,mina see olen. Kas te teate kus ta on?". "Ei,no khm...ma otseselt ei tea,aga kui ma leian,mis ma siis vastutasuks saan?" küsis see nõid väga kavalalt. "Oh,ooh,kui te tõesti leiate ta elusana siis ma võin maksta väga hästi!" oli ema elevil,pühkites samal ajal pisaraid, "Eh,aga mis asi see seal on ?" ostutas nõid kuldõunapuule oma koleda sõrme. "Oh,ei,see on meie õnunapuu,kuld õunapuu...seda küll ma ei anna ära!!" ütles nüüd ema juba kurjemalt. "Aga kui ma tõesti leina ta,kas ma saan ühe õuna kas või?" päris nõid ikka veel. "No kui te leiate,siis tooge ta siia siis vaatame,kas te olete väärt!" vastas ema. "Olgu!" oli kuri nõid natuke pahas tujus. "Head teed!" soovis ema nõiale.
Kui nõid oli oma kodus ammu,koputas Yasemini kodu uksele üks kurb rebane. Ema avas ukse ja ta võtis vaese rebase sülle. Ta viis rebase kööki,pakkus vett ja rebane hakkas rääkima: "Mind nõidus nõid ära. Ma olen tegelikult prints." tegi algust rebane. "Ooh,ei!,Rääkige edasi!" vastas ema. "Nimelt,kas siin käis mingi vananaine?"."Jah,mis siis!?" päris ema. "Ma ei taha ehmatada,aga see on NÕID! Ma tunnen seda,tema see ongi kes mu ära nõidus!" tõstis rebane häält."Appi,see pole ometi võimalik!" tegi ema naerunägu pähe. "Ärge naerge,see on tõsi,ta tahab teie kuldõunapuud et vallutada maailm.Ta mürgitab kõik kes talle ette jäävad,kaas arvatud teie Yaseminiga!!" oli rebane/prints tõsine. "Kui see on tõsi,kus siis mu tütar on?" hakkas ema nutma. "Ma aitan teil teda leida!" ütles rebane lõbusalt. Ema tõstis rebase ülesse,andis talle musi peapeale ja nad hakkasid otsima.Nad otsisid metsas,tänaval,poes ja isegi vetsus. Aga ei midagi.Korraga kuulis hea rebane midagi Yasemini sarnast:"Appi,appi aitake!" "Siia,siia!" hüüdis prints emale. Nad leitsid Yasemini puukülge seotuna. Ema päästis tütre ja nad läksid koju,rebane kaasas. Yasemin rääkis kõik ära mis temaga juhtus,kes tegi nii ja kuidas teda sinna veati. Korraga segas rebane vahele:"Kulla Yasemin,te peate mind suudlema,et ma muutuks printsiks!" palus hea rebane. "Ehee,mina ja rebast musitama!" naeris tüdruk. "Yasemin,meie õunpuud tahab kuri nõid,ta vallutab meid ja ta teeb sellest eliksiiri mis teeb ta tugevaks (mürk inimestele loomadele)". ütles ema. "Otsusta kas mina või surm!" lähenes rebane Yaseminile. Tüdruk puhkes nutma. Aga korraga sadas sisse nõid käes üks õun,lausudes "Nonii,kellest ma alustan?" "Suudele mid,suudle mind!" palus prints.Tüdruk vaatas rebast,nõida ja siis jälle rebast. Ta suudles rebast ja see muutus kauniks printsiks.
Aasta hiljem prints abiellus Yaseminiga ja nad on õnnelikud tänapäevani. Aga mis sai nõiast? Ta suri,kuna Yasemin suudles rebast ja see võtis needuse maha,ja selle tagajärjel suri nõid. Ka ema ja kuldõunapuu on elus. Nõnda see lugu lõpes.

Autori kommentaar »

Kuidas on?Kas väga naljakas? Või lapselik?

Teavita ebasobivast sissekandest!

Autor:


lovekata

Kinkimine

 X 0
 X 0

» Fännid ( 0 )

 

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks pead sisse logima