Logi sisse»  |  APPI! Unustasin salasõna!  |  Registreeru kasutajaks
KasutajanimiSalasõna
KasutajanimiEmail

Päevikud

Mida arvate TEIE?

postitas: lovekata - 21.06.2018, , loetud: 153x

Heyy kõigile!~~

Kui ma mängisin foorumis sellist mängu "Tule küsi, inimeste käest, mida IGANES pähe tuleb...",siis ma mõtlesin kaua, mida küsida, aga siiski leidsin lahenduse ja ka mina küsisin midagi tabavat:
Mida arvad sellest, et põhikoolis tahetakse eksameid ära jätta?

Kuna minu meelest on põhikooli eksamite ära kaotamine, tekitanud paljusid arvamusi kõigi silmis, siis mind on see teema päris konkreetselt huvitama hakanud;
Nimelt sooviksin TEIE arvamusi kuulata. Minust on siin palju vanemaid ja targemaid inimesi, kuid ei ütleks, et minagi enam nii noor olen, siis tahaks just targemate lugusid ja arvamusi kuulata.

Minu arvamus sellest on selline, et ma olen selle vastu. Täiesti mõttetu vaev. Hea on seadusi teha ja kirja panna, aga kas ka keegi arvestaks sellega, et see on ju laste "teadmiste raiskamine"? Eksamid on vajalikud, olgu ta kui tahes raske, aga see ometi näitab seda, kui heal tasemel õpilane on. Samuti saab eksamite soorituste järgi ka mõelda, kuhu edasi lähed. Valik pole just kirju - kas gümnaasium või kutsekool. (Hiljem saab edasi õppima minna ülikooli, maaülikooli). Olen kuulnud sellist varjenti, et tehakse komplekteksam vms. See ilmselt on siis selline eksam, kus on kõik põhikooli ained sees (mitte ainult eesti keel, matemaatika ja valikueksam). Ühesõnaga, võetakse kõikidest ainetest natuke ülesandeid ja miksitakse kokku suur ja mahukas eksam?! See on ju veel hullem?! Siinkohal tekib tunne, et see on sama hea ja mahukas kui gümnaasiumi eksam.
Nagu teada, on ka see, et tehakse nn "ülemineku eksameid", 3-ndas ja 6-ndas klassis. Kas neid võib üldsegi nii nimetada - nimetagem seda kuidas soovite, aga minu arust on need tööd sama head kui lõpueksamid. Nende tööde õige nimi on "tasemetööd". Tasemetööd on suhteliselt mahukad, kuid nende tegemiseks on tavaliselt aega 45 minutit. Võrreldes eksamite sooritus aegadega, (eesti keel 3 tundi, matemaatika 3 tundi, valikaine oleneb 2-2,3 tundi) jääb siiski tasemetöö eksami mahust ja ajast tunduvalt alla. Kõige tavalisem tasmetöö on arvutipõhine, töö sooritatakse arvutis. Arvutipõhine töö on minu arust veidike lihtsam - siis pole selle tasmetöö või eksami närv nii suur. Aga kõik ei saa olla arvutipõhine ja ei tohi ka olla, muidu muutume lihtsalt kõik laisaks!
Kuid siiski jääb kindlasti meid kõiki painama see kaval küsimus: MIKS ON VAJALIK ÄRA KAOTADA PÕHIKOOLI EKSAMID?
Sellest teemast võiks väga pikalt arutada, kirjutada kasvõi täismahus kirjandi või arvamusloo või pidada maha sõprade/klassikaaslastega suur ja põnev väitlus...aga mina siin kohal, enam pikalt ei peatu.


Kokkuvõteks võiks öelda, et see idee on täiesti mõttetu. Kõik oleme eksameid teinud ja teame, et need on olnud rasked ja nende töödeks ettevalmistamine on olnud paras töö ja vaev. Kui eksamite lõbu ka ära võetakse, siis ei ole maapeal enam õigust enam millegi suhtes...

Sain ka ühelt kollilt tänu sellel foorumi mängule tagasisidet:
Aitäh sulle Chaos, sinu arvamus samastus minu omaga. Väga tore on näha inimesi, kes oskavad hästi oma otsuseid ja arvamusi põhjendada!

AGA IKKAGI OOTAN MA KA TEIE ARVAMUSI SELLE TEEMA KOHTA.
Teil kindlasti kallid sõbrad, tekib küsimus: Mida ma nende arvamustega peale hakkan?
Ma ei kirjuta sellest suurt pommuudist, ei see polegi plaanis olnud. Ma ei postita/kuritarvita siin midagi, seega võite julgelt oma arvamust avaldad. Ei avalikusta neid komentaare sotsaalmeedias!!! Kes väga soovib, siis juhul, kui väga kardate oma arvamust avaldada, siis võin hiljem SINU kommentaari siit ära kustutada! Võid kindel olla, siis ei tea keegi, et sina julgesid midagi öelda.
Et oma arvamust avaldad, võite siia kommentaaridesse kirjutada või minu postkasti.

Aitäh kõigile.


Kommentaarid (0)

Profiil

lovekata

Sissekandeid: 2
Punkte: 117451
Kollikood: 497015
Viimati:
 

Tema märksõnad

Viimati luges